Giorgio Chiellini - wiek, zarobki, żona, stiudia, książka i inne informacje o piłkarzu reprezentacji Włoch

Giorgio Chiellini
Autor: Sylvain Lecocq flickr.com Giorgio Chiellini

Kapitan reprezentacji Włoch to nie tylko jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii włoskiej piłki, ale też ciekawa osoba, która może się poszczycić między innymi bogatą wiedzą na temat ekonomii i handlu. W naszym artykule zebraliśmy najciekawsze informacje na temat Giorgio Chielliniego.

Giorgio Chiellini: wiek, zarobki, żona, studia, książka - między innymi takich informacji na temat kapitana piłkarskiej reprezentacji Włoch poszukują w sieci internauci. Piłkarz, grający na pozycji obrońcy, od dziecka przejawiał wielki futbolowy talent, dzięki czemu szybko rozpoczął karierę. Swój kraj reprezentował już w rozgrywkach U-16, a do drużyny seniorskiej dołączył w 2004 roku. Od tamtego czasu występuje w koszulce Squadra Azzurra. Kapitanem "Niebieskich" został w 2018 roku, gdy wznowił karierę przerwaną po niezakwalifikowaniu się Włoch na Mundial 2018. Powrót do gry okazał się dobrą decyzją, o czym świadczą znakomite występy w barwach narodowych i doprowadzenie swojej drużyny do finału EURO 2020. O Giorgio Chiellinim warto dowiedzieć się czegoś więcej. Co studiował? Kto jest jego żoną? Czy ma dzieci? W jakim klubie występuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Bociany za szybko chciały dorosnąć

Giorgio Chiellini - wiek

Giorgio Chiellini przyszedł na świat w Pizie 14 sierpnia 1984. Oznacza to, że w 2021, kiedy Włochy grały w finale EURO 2020, miał 36 lat.

Giorgio Chiellini - wzrost

Giorgio Chiellini to potwierdzenie tego, że Włosi mają najlepszą na świecie obronę. Jego poświęcenie w walce o piłkę z przeciwnikiem jest godne podziwu! Chiellini ma zresztą odpowiednie warunku fizyczne, by sprawdzać się na swojej pozycji. Przy 187 cm wzrostu świetnie radzi sobie z przejmowaniem głową wysokich piłek.

Giorgio Chiellini - żona

Kto jest żoną Giorgio Chielliniego? To Carolina Bonistalli, która była długoletnią partnerką piłkarza. Para pobrała się w 2014 roku.

Nina Chiellini i Olivia Chiellini - dzieci piłkarza

Para ma dwie córki. To Nina (urodzona w 2015 roku) i Olivia (urodzona w 2019 roku).

Giorgio Chiellini - klub

Przez większość kariery Giorgio Chiellini związany jest z klubem Juventus Turyn. Piłkarzem słynnej "Starej Damy" jest od 2005 roku. Wcześniej grał w Livorno i Fiorentinie.

Giorgio Chiellini - zarobki

Ile zarabia Giorgio Chiellini za grę w Juventusie Turyn? Informacje znalezione w sieci mówią, że jego roczne zarobki to bagatela 3500000 euro! W przeliczeniu na złotówki to prawie 16 mln. zł.

Giorgio Chiellini - koniec kariery

Giorgio Chiellini pierwszy raz kończył karierę po nieudanych kwalifikacjach do Mundialu 2018. Wówczas Włosi nie zagrali na Mistrzostwach. Po pewnym czasie obrońca zdecydował się jednak powrócić i walczyć o kolejne sukcesy. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo Giorgio Chiellini przejdzie na piłkarską emeryturę. W marcu 2021 La Gazzetta dello Sport donosiła, że po 15 latach gry w Juve piłkarz nie planuje przedłużać kontraktu z klubem.

Giorgio Chiellini - Fifa 21

Giotgio Chiellini rzecz jasna ma swój awatar w grze Fifa 21. Na poniższym nagraniu zobaczycie, jak wygląda gra kapitanem reprezentacji Włoch.

Giorgio Chiellini - studia

Co ciekawe, Giorgio Chiellini może się poszczycić wyższym wykształceniem z zakresu ekonomii i handlu. Jak donosi Super Express, Giorgio Chiellini zdał maturę na 92% i jest uzdolniony matematycznie. To pozwoliło mu się dostać na Uniwersytet Turyński, gdzie na wydziale ekonomii obronił pracę magisterską zatytułowaną "Budżet klubu sportowego na przykładzie Juventusu". Studia ukończył w 2010 roku.

Giorgio Chiellini - Instagram

Giorgio Chiellini ma również swoje konto na Instagramie. Piłkarza można znaleźć pod nickiem giorgiochiellini. Znajdują się tam głównie zdjęcia z piłkarskich boisk.

Giorgio Chiellini - umiejętności

Giorgio Chiellini to obecnie bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy Świata. Udowadnia to poniższe wideo. Zobaczycie na nim umiejętności obrońcy reprezentacji Włoch.

Giorgio Chiellini - książka

W 2021 na rynku pojawiła się autobiografia Chielliniego - "Giorgio Chiellini. Piłkarz, który nie chodzi na skróty". Nie jest to jednak jedyna książka piłkarza. W 2014 napisał poświęconą piłkarzowi Juventusu Turyn, Gaetanowi Scirea, książkę "C'è un angelo bianconero. Il mio maestro si chiama Scirea". Nie została wydana w języku polskim, ale jej tytuł można przetłumaczyć jako "Czarno-biały anioł. Mój nauczyciel, Scirea".

Źródło: Giorgio Chiellini - wiek, zarobki, żona, studia, książka i inne informacje o piłkarzu reprezentacji Włoch