Lotnisko Chopina w Warszawie

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Lotnisko Chopina w Warszawie

Wydarzenia

Ewakuacja Lotniska Chopina w Warszawie. Na miejscu pojawili się saperzy

2023-08-28 16:14

Lotnisko Chopina w Warszawie jest ewakuowane. Na miejscu pracują saperzy. - Jedna ze stref terminalu jest wyłączona. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami - poinformowało Biuro Prasowe PPL, cytowane przez Polsat News.

Aktualizacja. Granat powodem ewakuacji Lotniska Chopina 

Straż Graniczna przekazała, że w bagażu podręcznym obywatela RPA, który chciał odlecieć do Dubaju pracownik Służby Ochrony Lotniska w czasie kontroli bezpieczeństwa znalazł cztery sztuki amunicji.

- Na tej podstawie przeszukano bagaż rejestrowany; nasi funkcjonariusze ujawnili w nim przedmiot przypominający granat. Wszystkie przedmioty zabezpieczyli pirotechnicy - powiedziała Michalska.

Mężczyzna został zatrzymany. We wtorek ma zostać przewieziony do prokuratury. Przed godz. 16 sytuacja na lotnisku wróciła do normy

Ewakuacja lotniska zakończona

Jak przekazał Piotr Rudzki, główny specjalista ds. komunikacji w Polskich Portal Lotniczych, ewakuacja trwała do godziny 16.00. 

- Ewakuacja trwała od 15.20 do około 16.00 i objęła strefę CDE na poziomie odlotów. Aktualnie terminal funkcjonuje normalnie, utrudnienia zakończyły się - przekazał nam Piotr Rudzki.

Ewakuacja Lotniska Chopina

W poniedziałek 28 sierpnia na Lotnisku Chopina w Warszawie rozpoczęła się ewakuacja. Na miejscu pojawili się saperzy.

Potwierdzam, że trwa akcja służb. W tej chwili zamknięta jest jedna ze stref terminalu. Akcję koordynuje Straż Graniczna – powiedział dla Polsat News, Piotr Rudzki z Biura Prasowego PPL.

CZYTAJ TAKŻE: Nieznana awaria systemu kontroli lotów. Są ograniczenia w ruchu lotniczym

Ewakuacja Lotniska Chopina w Warszawie. Powtórka z lipca

Zaledwie w ubiegłym miesiącu doszło do podobnej sytuacji. W lipcu również ewakuowano część pasażerów z lotniska ponieważ na terenie terminala zauważono pozostawiony bagaż. Jak się jednak okazało po sprawdzeniu walizki – bagaż nie stwarzał zagrożenia dla pasażerów i obsługi warszawskiego lotniska.

ZOBACZ: Pokazy lotnicze Air Show 2023 w Radomiu

Nowa "Ściana płaczu" powstała w rekordowym tempie!
Źródło: Ewakuacja Lotniska Chopina w Warszawie. Granat w bagażu pasażera