Warszawa Gdańska

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com / https://twitter.com/variete77 Warszawa Gdańska

Ekrany zaklejone PAPIEROWYMI ROZKŁADAMI JAZDY - kuriozalna sytuacja na stacji Warszawa Gdańska

2021-11-04 12:39

Pasażerowie i pasażerki zastali ostatnio na stacji Warszawa Gdańska bardzo niecodzienny widok - cyfrowe ekrany wyświetlające rozkłady jazdy zostały zaklejone rozkładami wydrukowanymi na papierze. Jak wyjaśnia to PKP PLK? Przeczytajcie w naszym artykule.

Cyfrowe wyświetlacze z rozkładami jazdy pociągów od około 10 lat działają na wszystkich dużych stacjach kolejowych Warszawy. Ekrany informują o przyjazdach i odjazdach pociągów, peronach, na których się zatrzymują i miejscowościach na trasie konkretnych składów. To wygodny sposób informowania, do którego pasażerowie i pasażerki są od dawna przyzwyczajeni. Tym większe musiało więc być zdziwienie osób, które na stacji Warszawa Gdańska zobaczyli wyświetlacze zaklejone papierowymi rozkładami jazdy. Do sieci trafiło zdjęcie wykonane przez jednego z pasażerów. Fotografia przedstawia wydrukowany rozkład w całości zasłaniający cyfrowy ekran. Sytuację skomentowało biuro prasowe PKP PLK.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

PKP PLK podaje powody

Zdjęcie z zaklejonymi wyświetlaczami opublikowano na Twitterze 3. listopada.

Serwis rynek-kolejowy.pl zapytał o to Karola Jakubkowskiego z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Zabieg tłumaczy on rozpoczynającą się właśnie modernizacją ekranów. PLK wyda na to 4 mln zł z własnych środków, a naprawianych będzie 66 wyświetlaczy na peronach i w przejściu podziemnym. Choć ekrany na pierwszy rzut oka są całkiem sprawne, to 10 lat funkcjonowania oznacza, że przyszedł czas na niezbędne naprawy, którymi zajmie się spółka KZŁ Bydgoszcz z Grupy PKP. Ekrany zyskają przede wszystkim nowe wyświetlacze. Najprawdopodobniej zlikwidowane zostaną też błędy, na które skarży się wiele osób, czego przykład zamieszczamy poniżej:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ekrany zaklejone PAPIEROWYMI ROZKŁADAMI JAZDY - kuriozalna sytuacja na stacji Warszawa Gdańska