Dzień Kultury Ukraińskiej

i

Autor: materiały prasowe

Dzień Kultury Ukraińskiej 2022 - data, atrakcje. Co będzie się działo?

2022-05-12 15:15

Dzień Kultury Ukraińskiej to trochę inne wydarzenie niż koncerty i przedsięwzięcia, które do tej pory odbywały się w całej Polsce. To gest solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą, a także ugoszczenie mieszkających na Ursynowie i w Warszawie Ukraińców oraz możliwość bliższego poznania naszych sąsiadów. Kiedy jest Dzień Kultury Ukraińskiej? Jakie będą atrakcje?

Dzień Kultury Ukraińskiej 2022 - data, atrakcje. Co będzie się działo? Warszawska dzielnica Ursynów zaprasza na wyjątkową niedzielę w kolorach niebiesko - żółtych. Już 22 maja na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) odbędzie się spotkanie z kulturą i kuchnią naszych wschodnich sąsiadów. Start imprezy o godz. 11.00. Wstęp wolny. Gwiazdą będzie zespół Haydamaky.

To jest nasz gest solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą. Chcemy w taki sposób ugościć mieszkających na Ursynowie i w Warszawie Ukraińców. Ale także dać możliwość bliższego poznania naszych sąsiadów. Będzie można spróbować dań kuchni ukraińskiej, zobaczyć ich rękodzieła, a także posłuchać wspaniałej muzyki – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski

Dzień Kultury Ukraińskiej 2022 - ATRAKCJE

W ramach Dnia Kultury Ukraińskiej odbędą się liczne atrakcje, w tym przede wszystkim koncerty ukraińskich wokalistów i zespołów: Jaroslav Politov, Yordana Dranchuk, Okrasa Tykmiv, zespołu Troye Zillia i AtmAsfera. O godz. 19.00 zagra ukraińska gwiazda - zespół Haydamaky. Będzie to wydarzenie nie tylko z ukraińską muzyką, ale także pyszną ukraińską kuchnią i przepięknym rękodziełem, animacjami dla dzieci. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz licytacji. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Ukrainy.  

Wydarzenie organizuje Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy z Agencją PR Publicon. Patronem jest radio SuperNova. Wydarzenie poprowadzi Weronika Marczuk i Piotr Grządkowski.