Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3

i

Autor: materiały prasowe

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3 - Autodrom Bemowo [HARMONOGRAM]

2022-07-13 13:43

Driftingowe Mistrzostwa Polski - cykl zawodów driftingowych, organizowanych od 2010 roku przez Polską Federację Driftingu. Zawody mają charakter profesjonalny i do uczestnictwa w nich wymagane jest posiadanie licencji PFD, a także spełnienie szeregu wymagań technicznych przez samochód. Już od 16 do 17 lipca, odbywać się będzie Runda 3 Driftingowych Mistrzostw Polski. Co będzie się działo?

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3 - Autodrom Bemowo. Co będzie się działo od 16 do 17 lipca? Drift, także: drifting - technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu świadomie zainicjowanym przez kierowcę. Jednocześnie jest to nazwa dyscypliny sportu motorowego uchodzącej za najbardziej widowiskowy i jednocześnie najprężniej rozwijający się sport motorowy na świecie.

Jest to 3 runda Driftingowych Mistrzostw Polski gdzie zawodnicy zmierzą się o najwyższe miejsca podium w dwóch klasach. Klasa DC1 czyli najwyższa klasa doświadczonych i licencjonowanych zawodników, a także klasa DC2 gdzie również są zawodnicy z licencjami, ale dopiero zaczynają swoją drogę. Jest tez minimalna różnica w sprzętach, którymi dysponują kierowcy i w niektórych wymaganiach regulaminowych. Żeby zawodnik z klasy DC2 mógł przejść do DC1 musi uzbierać przez cały sezon tyle punktów, by w klasyfikacji generalnej uzyskać minimum 5 miejsce. Pierwszy dzień (sobota) jest dniem kiedy zawodnicy mają treningi i kwalifikacje.

Po kwalifikacjach w obu klasach tworzy się top32, na której podstawie zawodnicy są dobierani w pary na kolejny dzień rywalizacji. Kwalifikacje to przejazd w pojedynkę, w którym trzeba pokonać trasę po wyznaczonych clipach i zonach noe przerywając driftu. Za taki przejazd można otrzymać od 0 do 100 pkt. Kolejny dzień (niedziela) jest to dzień finałowy gdzie zawodnicy jadą, ze sobą w parach. Zawodnik z 1 miejsca z kwalifikacji jedzie z tym, który zajął 32, 2 z 31, 3 z 30 i tak dalej. W każdym przejeździe w parach jest uciekający i goniący. Uciekający ma za zadanie pojechać idealna linią kwalifikacyjną i uciec przeciwnikowi. Goniący musi naśladować jazdę przeciwnika i być jak najbliżej niego. Następnie zamieniają się pozycjami.

Trasa na Bemowie jest całkiem szybka i techniczna. Nie wybacza błędów ze względu na betonowe bandy ustawione wzdłuż trasy. Rywalizacja i emocje są na wysokim poziomie - tego nie można przegapić!

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3

i

Autor: materiały prasowe Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3
Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3

i

Autor: materiały prasowe Driftingowe Mistrzostwa Polski 2022 Runda 3
Szybkie Pytania - Michał Wiśniewski