Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

i

Autor: Pixabay Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów

2021-12-10 18:30

Od stycznia dodatkowe pieniądze dla najbiedniejszych mieszkańców stolicy! Tzw. pomoc osłonowa ma wesprzeć warszawiaków w związku z nowym systemem poboru opłat za śmieci. Będą mogły z niej skorzystać osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe, a ich dochód nie przekracza 1940 zł netto miesięcznie.

Pomoc osłonowa dla warszawiaków

Dodatkowe pieniądze dla najbiedniejszych mieszkańców stolicy już od stycznia! Miasto wprowadza tzw. pomoc osłonową, która ma wesprzeć warszawiaków w związku z nowym systemem poboru opłat za śmieci. Jak mówi Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego ratusza - ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe, a ich dochód nie przekracza 1940 zł netto miesięcznie.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

- To dotyczy głównie osób starszych, które np. mieszkają w większym metrażu. Te opłaty w związku z tym za odbiór odpadów będą w ich przypadku zgodnie z metrażem wyższe. Takie osoby mogą składać wnioski do swoich dzielnicowych ośrodków pomocy społecznej - tłumaczy Monika Beuth-Lutyk.

Pomoc osłonowa - jak ją uzyskać?

Miasto przygotuje dla mieszkańców specjalne formularze.

- Ośrodki pomocy społecznej będą do tego przygotowane. Za wszystko w naszym mieście odpowiada Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, także tutaj będzie do wypełnienia odpowiedni wniosek - dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"

Wsparcie będzie wynosić minimum 50 proc. ponoszonych miesięcznych kosztów opłat za odpady komunalne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dodatek osłonowy dla mieszkańców stolicy. Ma wesprzeć m.in. seniorów