DOŻYNKI

i

Autor: materiały prasowe

DOŻYNKI

Diecezjalno-Powiatowe Dożynki na terenie Pałacu w Chrzęsnem. Sprawdź harmonogram 27.08.2023

2023-08-22 9:59

W niedzielę 27 sierpnia na terenie Pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz) odbędą się Diecezjalno-Powiatowe Dożynki organizowane przez Powiat Wołomiński i Kurię Warszawsko-Praską. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do integracji lokalnej społeczności i kultywowania tradycji związanej ze Świętem Plonów.

W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku na terenie Pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz) odbędą się Diecezjalno-Powiatowe Dożynki.

- Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika, nawiązujący do najpiękniejszych polskich tradycji. Podkreśla nasze przywiązanie i umiłowanie Ojczystej Ziemi. Wyraża szacunek do ludzi, którzy swoje życie związali z ciężką pracą na roli. Tak dawniej, jak i dziś, Święto Plonów przypomina nam wszystkim, że to właśnie dzięki poświęceniu rolnika codziennie trafia na nasze stoły polski chleb - mówi Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kościele św. Stanisława w Postoliskach w intencji rolników o godz. 12. Następnie uczestnicy uroczystości uformują korowód wieńców, który przejdzie do pobliskiego Pałacu w Chrzęsnem, na terenie którego odbędzie się powitanie gości dożynkowych, ceremonia dzielenia się chlebem oraz dalsza część wydarzenia.

Wywiad Tulia - Radio SuperNova

Dożynki na terenie Pałacu w Chrzęsnem - kto wystąpi?

Organizatorzy zaplanowali m.in. konkurs na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, występy artystyczne, w tym inscenizację obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego ”Podsybka Kurpiowska’’, Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i Sołectw z regionalnymi produktami. Dla najmłodszych dostępna będzie bezpłatna wata cukrowa i popcorn oraz dmuchańce i atrakcje dla dzieci. Na wszystkich uczestników przygotowano również poczęstunek w formie grilla.

Liczną publiczność przyciągną niewątpliwie również zaplanowane koncerty: Magdy Beredy, Zespołu Eksplozja, a gwiazdą wieczoru będzie Dr. SWAG.

Program Diecezjalno-Powiatowych Dożynek 2023:

 • 10:30 Rejestracja delegacji dożynkowych z wieńcami przy Kościele św. Stanisława w Postoliskach (pl. 3 Maja 17, Postoliska, 05-240 Tłuszcz)
 • 11:30 Powitanie delegacji dożynkowych z wieńcami przez JE Biskupa Romualda Kamińskiego
 • 12:00 Msza Święta w intencji rolników, poświęcenie wieńców dożynkowych – Kościół św. Stanisława w Postoliskach.
 • 13:45 Przemarsz korowodu dożynkowego do Pałacu w Chrzęsnem (Pałacowa 1, 05-240 Chrzęsne)
 • 14:00 Otwarcie uroczystości, przemówienia zaproszonych gości
 • 14:30 Inscenizacja obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego ”Podsybka Kurpiowska’’  
 • 16:00 Wystąpienia okolicznościowe, ogłoszenie wyników Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy
 • 17:00 Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza
 • 18:30 Występ Magda Bereda
 • 19:30 Zespół Eksplozja
 • 21:00 Koncert Dr. SWAG.

Fundatorami nagród w konkursie na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy będą Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej JE ks. Romuald Kamiński, Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Proboszcz Parafii Św. Stanisława w Postoliskach ks. Waldemar Sierpiński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, a patronatów medialnych udzieliły: TVP3 Warszawa, Radio SuperNova, Radio Warszawa. Partnerem wydarzenia jest LOTTO.

Dożynki-Diecezjalno Powiatowe

i

Autor: materiały prasowe
Sonda
Lubisz dożynki?