Co zwiedzać w Warszawie na wakacje? Atrakcje na weekend i nie tylko

2022-06-29 9:45 Ewelina Kulasza
Warszawa
Autor: pixabay.com Warszawa

Wakacje wystartowały pełną parą, dlatego turyści atakują najpopularniejsze miejsca na mapie Polski. To nie tylko nasz słynny Bałtyk, czy Krupówki w Zakopanem, ale także Warszawa. Stolica zachęca turystów bogatą ofertą miasta, ale także tego, co się w nim dzieje. Co zwiedzać w Warszawie podczas wakacji? Jakie atrakcje czekają na dzieci i dorosłych? To warto wiedzieć!

Co zwiedzić w Warszawie w wakacje? To zastanawia wiele osób, które wybierają się do Stolicy w lipcu lub sierpniu, by odpocząć i zobaczyć największe miasto w Polsce. Warszawa kojarzy się wszystkim z Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami Królewskimi, ale także ze Starym Miastem, gdzie zawsze spotkamy tłumy turystów. To właśnie tam można przespacerować się uliczkami wybrukowanymi kostką, podziwiając odnowione średniowieczne budynki, a także zobaczyć multimedialne fontanny, przy których zawsze są tłumy. Naszym oczom nie umknie również Kolumna Zygmunta III Wazy, a także Zamek Królewski, na którego tyłach znajdują się przepiękne Ogrody Zamkowe. Warszawa choć jest ogromnym miastem, pełnym wysokich budynków - da się lubić. Co jeszcze warto zobaczyć w Stolicy?

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Atrakcje Warszawa - co robić w Stolicy?

Zastanawialiście się kiedyś jak brzmi Warszawa? Bardzo różnorodnie! Dziś w podcaście Muzyka za przewodnika, będziecie mogli wybrać się na spacer śladami piosenek, które przedstawiają stolicę z wielu punktów widzenia. Od Alberta Harrisa, Mieczysława Fogga, Ireny Santor, poprzez Czesława Niemena, T.Love, Lady Pank, aż po Pawła Domagałę i Sanah - między innymi za nutami i słowami tych artystów podążamy w tym odcinku. Zamknijcie oczy i ruszamy w drogę!

Listen to "Tym razem o Muzycznej Warszawie" on Spreaker.