Bieg Powstania Warszawskiego 2021: ZAPISY - jak wziąć udział w biegu?

Bieg Powstania Warszawskiego
Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Bieg Powstania Warszawskiego

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa, na ulice Warszawy wraca Bieg Powstania Warszawskiego! Sportową imprezę zaplanowano na 7 sierpnia. By wziąć w niej udział, należy się zapisać. Jak to zrobić? Informację na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Wraca Bieg Powstania Warszawskiego!

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - zapisy odbywają się na nieco innych zasadach niż w czasach przed pandemią. To właśnie koronawirus spowodował dwuletnią przerwę w organizacji biegu ku czci Powstańców Warszawskich i walczącej stolicy. Ostatnie wydarzenie zorganizowane zostało w 2019 roku. Przepisy wprowadzone przez rząd 22 czerwca pozwalają na to, by w 2021 zorganizować 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Planowana data wydarzenia to 7 sierpnia. Organizatorzy chcą, by tego dnia w Warszawie biegacze znów mogli, w świetle płonących zniczy, uczcić pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego 2021 będą wyglądały inaczej niż przed pandemią. W dalszej części artykułu przeczytacie, jak zapisać się na wydarzenie.

Był ukryty pod ziemią przez dziesięciolecia. Można już podziwiać zabytkowy pomnik

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego - kiedy ruszają? Jak się zapisać?

W tym roku zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego będą się odbywały wyłącznie przez Internet. Startują 6 lipca o godzinie 10:00. Zapis jest ważny jedynie po wprowadzeniu wymaganych danych i wniesieniu opłaty. Zapisów można dokonać na stronie zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl. Aby dokonać zapisu, należy mieć konto na stronie Aktywna Warszawa. Organizatorzy zachęcają, by stworzyć je jeszcze przed 6 lipca.

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - CENY

Cena wpisowego wynosi 60 zł przez pierwsze dwa dni rejestracji. Od 8 lipca cena wzrasta do 70 zł. Z opłat zwolnieni są seniorzy, którzy najpóźniej w dniu biegu ukończą 70 lat. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bieg Powstania Warszawskiego 2021: ZAPISY - jak wziąć udział w biegu?