Bieg Powstania Warszawskiego 2021: DATA - kiedy jest impreza biegowa w stolicy?

Bieg Powstania Warszawskiego
Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Bieg Powstania Warszawskiego

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa, na ulice Warszawy wraca Bieg Powstania Warszawskiego! Uczestnicy przebiegną około 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami stolicy. Kiedy odbędzie się to wydarzenie? Datę 30. Biegu Powstania Warszawskiego znajdziecie w naszym artykule.

Wraca Bieg Powstania Warszawskiego!

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - data imprezy to coś, co interesuje wszystkie osoby planujące wziąć udział w wydarzeniu. Wraca ono po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obostrzenia sanitarne zablokowały organizację biegu ku czci Powstańców Warszawskich i walczącej stolicy. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku. Dopiero przepisy wprowadzone przez rząd 22 czerwca pozwalają na to, by w 2021 zorganizować 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Organizatorzy chcą, by w dzień imprezy w Warszawie biegacze znów mogli, w świetle płonących zniczy, uczcić pamięć o uczestnikach i uczestniczkach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Kiedy uczestnicy staną na starcie Biegu Powstania Warszawskiego 2021? Datę wydarzenia znajdziecie w dalszej części artykułu.

Budowa metra w Warszawie

Kiedy jest Bieg Powstania Warszawskiego 2021? - DATA

Bieg Powstania Warszawskiego to jedna z trzech najważniejszych warszawskich imprez biegowych. Dwie pozostałe to Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości 11 listopada. Razem tworzą cykl Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o pamięć". Dopiero teraz możliwe stało się przywracanie tych imprez. Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, w jednej z wypowiedzi powiedziała:

Cały 2020 rok był praktycznie stracony dla tysięcy biegaczy, którzy zwykle tłumnie zapełniali warszawskie ulice. Chcemy to zmienić, bo wiemy, jak istotna dla biegaczy jest aktywność fizyczna i uczestnictwo w tak wielkich imprezach, ale też, jak ważne jest dla nich uczczenie rocznic historycznych i dbałość o pamięć.

Zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego rozpoczęły się 6 lipca. Podano też informacje o trasie. Kiedy odbywa się sama impreza? Bieg Powstania Warszawskiego 2021 zaplanowano na 7 sierpnia. Będzie to sobota. Więcej informacji na temat biegu znajdziecie na stronie organizatorów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Bieg Powstania Warszawskiego 2021: DATA - kiedy jest impreza biegowa w stolicy?