Ashanti Smith nie żyje - wzruszające ostatnie słowa nastolatka w ciele staruszki

Świeca
Autor: pixabay.com Świeca

Media przekazały smutną wiadomość. Zmarła Ashanti Smith. Dziewczyna zmagała się z progerią, która uwięziła ją w ciele staruszki. Jej Matka wyznała, jak brzmiały ostatnie słowa nastolatki. Więcej na ten temat w naszym artykule

Ashanti Smith nie żyje - taką informację przekazały brytyjskie media. Nastolatka odeszła 17 lipca 2021 roku. Choć miała zaledwie 18 lat, jej ciało było w wieku 144-latki. Błyskawiczne starzenie się organizmu Ashanti spowodowane było Progeria. To niezwykle rzadki (diagnozowany w 1 na 4 000 000 urodzeń), uwarunkowany genetycznie zespół czynników przyśpieszających starzenie się organizmu. Ciała osób dotkniętych progerią już w wieku 2 lat mają cechy organizmów osób w bardzo zaawansowanym wieku. Ich skóra jest cieńsza i pomarszczona, łysieją i nie przybierają na wadze. Nie istnieje żadna metoda leczenia progerii. Choroba najczęściej prowadzi do śmierci jeszcze w wieku dziecięcym. Średnia długość życia w przypadku progerii to 13 lat. Ashanti Smith dożyła 18. Wiek ciała osób z progerią zmienia się o 8-10 lat na każdy rok życia. Oznacza to, że organizm nastolatki miał między 144 a 180 lat. Matka Ashanti, Phoebe Louise Smith, opowiedziała mediom o ostatnich chwilach swojej córki.

Szalony motocyklista na ulicach Kalisza

Ostatnie słowa Ashanti Smith wzruszają

Matka Ashanti w wywiadzie dla Daily Mail opowiedziała o chwilach tuż przed śmiercią swojej córki. Dzień zdawał się przebiegać normalnie. Ashanti była w parku i zjadła obiad. W pewnej chwili źle się poczuła i poprosiła, by odwieźć ją do domu.

18-latka walczyła o życie, lecz w pewnym momencie powiedziała do swojej matki: Mamo, kocham Cię, musisz pozwolić mi odejść. Jak się okazało, były to ostatnie słowa dziewczyny.

W maju 2021 Ashanti Smith stałą się pełnoletnia. Po jej śmierci zorganizowano zbiórkę na pokrycie kosztów pogrzebu.

Źródło: Ashanti Smith nie żyje - wzruszające ostatnie słowa nastolatka w ciele staruszki