6. Krowiobieg w Warszawie - biegi dla dzieci i dorosłych [HARMONOGRAM]

6. Krwiobieg Warszawa to coroczne wydarzenie organizowane przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Warszawie oraz agencję Adliner. Sprawdź jak będzie wyglądała tegoroczna edycja wydarzenia!
6.KRWIOBIEG WARSZAWA to coroczne wydarzenie organizowane przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Warszawie oraz agencję Adliner. Jego głównym celem jest promocja honorowego krwiodawstwa, promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu oraz zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym. W bieżącym roku środki przeznaczymy na wsparcie edukacyjne dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza. Ten rok to również okres, gdzie aktywność na świeżym powietrzu oraz integracja ze społeczeństwem jest na wagę złota, dlatego tak bardzo nam zależy aby doszedł do skutku. Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie.
„65-lecie Honorowego Krwiodawstwa w Polsce” – to dla naszej organizacji wyjątkowa rocznica, która właśnie przypada na 2023r. 6.Krwiobieg Warszawa jest jednym z elementów obchodów tej rocznicy. Jesteśmy dumni, że od kilkudziesięciu lat propagujemy honorowe krwiodawstwo oraz uświadamiamy jakie jest znaczenie krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.
6. Krowiobieg w Warszawie - HARMONOGRAM
Impreza odbędzie się 21 maja br. (niedziela) – teren Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Start i meta zlokalizowane są na terenie parku przy Komitecie Olimpijskim. Planowane biegi.
Biegi dla dorosłych:
- Mały Krwiobieg - 5 kilometrów
- Duży Krwiobieg - 10 kilometrów
- Mały Krwiobieg - 5 kilometrów chodziarze i Nordic Walking
- Bieg sztafetowy - 50km
- Ultramaraton - 50km
- Aktywnie dla PCK „Idę –biegnę –wspieram!” – bieg wirtualny - dystans dowolny
Biegi dla dzieci:
- Białe krwinki 100 metrów – bieg dzieci do 3 lat
- Białe krwinki 200 metrów – bieg dzieci do 5 lat
- Czerwone krwinki 500 metrów – bieg dzieci od 5 do 10 lat
- Czerwone krwinki 1000 metrów – bieg dzieci od 8 do 12lat
- Czerwone krwinki 1500 metrów – bieg dzieci od 12 do 16 lat
Biegowi towarzyszyć będzie piknik PCK, a podczas niego:
- możliwość oddania krwi w Ambulansie
- gry i zabawy dla dzieci
- działania prozdrowotne (pomiar cukru we krwi, ciśnienia, porady dietetyka)
- wystawy wielu znanych firm i ich produktów.
