167 posypywarek ruszyło do akcji! Śnieg nie zaskoczył kierowców w Warszawie

i

Autor: https://zom.waw.pl/ Zdjęcie poglądowe

167 posypywarek ruszyło do akcji! Śnieg nie zaskoczył kierowców w Warszawie

2021-12-10 8:24

,,Trwa akcja posypywania ulic. 167 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Służby oczyszczania miasta wyjechały o godz. 03:30. Kierowcy, bądźcie ostrożni i przepuszczajcie posypywarki." - informuje ZOM.

Chociaż w kalendarzu jeszcze jesień, a do Bożego Narodzenia pozostało 15 dni, to dla służb oczyszczania miasta sezon zimowy już trwa.Posypywarki działają prężnie od wczesnych godzin porannych (lub wręcz późnych godzin nocnych) na warszawskich mostach, wiaduktach i ulicach. Wszystko przez opady śniegu, które chociaż niezbyt obfite, to mogą kierowcom znacznie utrudnić życie. 10 grudnia posypane zostały trasy, którymi kursują autobusy miejskie, czyli 1500 km!  ZOM stan nawierzchni sprawdzany jest przez całą dobę, ich zadaniem jest w takich miesiącach monitorowanie danych pogodowych.

Priorytetem jest dla nas sprawne działanie dopasowane do warunków atmosferycznych i stanu dróg, dzięki czemu możemy ograniczać niekorzystny wpływ pogody na bezpieczeństwo mieszkańców i funkcjonowanie miasta. Każda zima to wyzwanie dla służb oczyszczania miasta, nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce – powiedział Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta, a jego wypowiedź możemy przeczytać TUTAJ.

Jarmarki w Berlinie z ograniczeniami. Pandemia wymusiła liczne restrykcje

Zima w Warszawie - odśnieżanie przystanków i chodników

Zimą konieczne jest również odśnieżanie części terenów dla pieszych. W Warszawie jest to 4300 przystanków komunikacji miejskiej, chodników, które nie przylegają do nieruchomości, kładek i dojść do stacji metra. 

Quiz. Czy jesteście gotowi, by zostać rodzicami? Ten test rozwieje wątpliwości

Pytanie 1 z 10
Urządzenie do odciągania pokarmu to:
Źródło: 167 posypywarek ruszyło do akcji! Śnieg nie zaskoczył kierowców w Warszawie