Wielkie ściganie wraca na Partynice! Wrocławski Tor Wyścigów Konnych startuje z inauguracją sezonu 2022

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

Wrocław

Wyścigi konne na Partynicach. Otwarcie sezonu już niebawem! Jakie będą atrakcje?

2023-04-11 14:07

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice poświąteczny tydzień rozpoczął od wybornej informacji - podany został dokładny termin otworzenia sezonu. Już 23 kwietnia na wszystkich zainteresowanych czekać będzie całe mnóstwo atrakcji.

Inauguracja sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice to wydarzenie bez wątpienia ekscytujące. Wszyscy sympatycy koni oraz widowiskowego sportu, jakim wyścigi konne bez wątpienia są, z pewnością będą niezwykle zadowoleni z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. 

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Wieloletnia tradycja 

Wyścigi konne są jednym z najstarszych sportów, które można zobaczyć we Wrocławiu. Ich tradycja sięga nawet średniowiecza, choć pierwszy tor przeznaczony do ścigania się powstał dopiero w 1833 roku na terenie obecnego zoo oraz Hali Stulecia. Partynicki tor otwarty został z kolei 75 lat później - w 1907 roku. Wyścigi na nim odbywały się nawet podczas II wojny światowej, choć to właśnie ona spowodowała najdłuższą przerwę w historii toru. Od 1941 do 1952 roku stał on nieużywany. Od 1998 roku właścicielem obiektu jest gmina Wrocław.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Otwarcie sezonu 2023

Inaugurację sezonu 2023 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice zaplanowano na 23 kwietnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na miejscu zaplanowano liczne atrakcje:

  • 8 gonitw (przeszkodowe, płotowe, płaskie)
  • Parada Otwarcia Sezonu
  • Pokazy Konne
  • Wrocławska Liga Hobby Horse – zawody
  • Przejażdżki na kucykach
  • VR – wyścigi konne w goglach Virtual Reality

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice. Jak dojechać?

Na inaugurację sezonu, ale również każde późniejsze wydarzenie, dostać się jest dosyć łatwo. Do Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice da się dojechać ścieżkami rowerowymi, a na miejscu dostępne są stojaki na dwukołowce. Jeśli zdecydujemy się na samochód, to przy torze znajdziemy również parking. Sympatycy kolei nieopodal znajdą przystanek kolejowy Wrocław - Partynice, a możliwa jest też podróż komunikacją miejską - na miejsce dowiozą was linie autobusowe: 612, 113, 127, 144 i 126. 

Źródło: Wyścigi konne na Partynicach. Otwarcie sezonu już niebawem! Jakie będą atrakcje?