Wrocławianie pobiegną w słusznej sprawie. Rusza finał Poland Business Run

i

Autor: Materiały prasowe Poland Business Run Wrocławianie pobiegną w słusznej sprawie. Rusza finał Poland Business Run

Wrocławianie pobiegną w słusznej sprawie. Rusza finał Poland Business Run

2021-08-31 10:50

W charytatywnej sztafecie weźmie udział ponad 1,7 tys. wrocławian. Biegiem wesprą siedmiu Dolnoślązaków. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomasz i Andrzej, od lat związani ze sportem, którzy już teraz myślą o udziale w mistrzostwach świata.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa – Fundacja Poland Business Run zanotowała rekordową liczbę uczestników z całej Polski, którzy zaangażowali się w pomoc osobom z dysfunkcjami narządów ruchu. Wśród nich znajduje się aż 339 drużyn z Wrocławia, złożonych z przedstawicieli dolnośląskich firm i korporacji.

– Jubileusz Poland Business Run wiele dla nas znaczy. Osiągnęliśmy rekordową liczbę zapisanych biegaczy – 28,5 tys. uczestników. Dzięki tak dużej frekwencji spełnia się nasze urodzinowe życzenie o wsparciu w tym roku setki beneficjentów. To pokazuje siłę idei pomagania przez bieganie  – mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji.

W tym roku bieg objęty jest honorowym patronatem prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka. a w gronie beneficjentów nie brakuje również osób ze stolicy Dolnego Śląska.

Finał Poland Business Run 2021. Pomoc dla osób z Dolnego Śląska

Wśród osób potrzebujących pomocy są Tomasz Łyko i Andrzej Brożek, dla których największym marzeniem jest udział w sportowych mistrzostwach świata.

Tomasz jest po urazie kręgosłupa przed 14 lat i od tego czasu porusza się na wózku. Niepełnosprawność nie skreśliła jednak jego sportowej pasji. W 2011 roku rozpoczął swoją przygodę z koszykówką na wózkach, która trwa do dzisiaj. Dzięki determinacji i regularnym treningom został reprezentantem kadry narodowej. Pieniądze zgromadzone przez fundację poprzez charytatywny bieg pomogą w zakupie roweru rehabilitacyjnego.

– Dzięki temu będę mógł poprawić swoją wydolność i dynamikę, a także urozmaicić codzienne treningi. Wierzę, że pozwoli mi to na osiągnięcie lepszych wyników na boisku. Rower umożliwi mi także samodzielne przemieszczanie się po miejscu, w którym mieszkam – mówi Tomasz Łyko.

22-letni Andrzej urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Od dziecka kocha sport. Zanim zaczął trenować siłowanie na rękę, długo poszukiwał swojej pasji. Dyscyplina pochłonęła go całkowicie. Ma na swoim koncie liczne zwycięstwa, w tym dwa złote medale w kategorii junior oraz 1 brąz w kategorii senior podczas Pucharu Świata Zawodowców i Niepełnosprawnych w Armwrestlingu. Fundacja Poland Business Run sfinansuje mu zakup nowego wózka..

– Aktualnie przygotowuję się do mistrzostw Europy w siłowaniu na rękę, jednak najbardziej marzę o udziale w rozgrywkach światowych. Dzięki pomocy fundacji będę mógł spełnić to marzenie. Wózek pomoże mi w swobodnym przemieszczaniu się na treningi i udziale w międzynarodowych zawodach – mówi Andrzej Brożek.

Finał Poland Business Run 2021. Gdzie i kiedy we Wrocławiu? 

Tegoroczna edycja sztafety ponownie zostanie zorganizowana w formie wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez masowych w największych polskich miastach, w tym we Wrocławiu. Wyniki drużyn relacjonowane będą na żywo podczas streamingu. Biegacze samodzielnie wyznaczą sobie czterokilometrowe trasy i pokonają je w dniu zawodów 5 września o dowolnej porze między północą a godz. 18. Po biegu za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej Poland Business Run prześlą swój wynik, zapisując zdjęcie z dowolnej aplikacji GPS odmierzającej przebiegnięte kilometry

Wrocławianie najchętniej wybierają trasy biegowe zlokalizowane w parkach, podmiejskich lasach oraz na nadodrzańskich wałach. Jedną z najpopularniejszych jest pięciokilometrowa pętla prowadząca alejkami parku Grabiszyńskiego. Mieszkańcom północnej części miasta przypadnie do gustu ścieżka wokół Wielkiej Wyspy, wiodąca przez Zacisze, Biskupin, Sępolno i Dąbie, natomiast biegaczom z centrum Wrocławia – Śródmiejska Trasa Biegowa, prowadząca wzdłuż mostów: Szczytnickiego, Warszawskiego i Jagiellońskiego. Dla zwolenników natury warta uwagi jest trasa przebiegająca przez Las Osobowicki.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Wrocławianie pobiegną w słusznej sprawie. Rusza finał Poland Business Run