VII Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu. Psy ze swoim właścicielami powalczą o zwycięstwo

VII Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu. Psy ze swoim właścicielami powalczą o zwycięstwo
Autor: Materiały prasowe Gmina Trzebnica

Gmina Trzebnica wspiera sport, dlatego już po raz 7. zaangażowała się wspólnie z Trzebnickim Klubem Psa w organizację przedsięwzięcia dającego wiele radości i satysfakcji entuzjastom aktywności fizycznej oraz ich czworonożnym towarzyszom. Mowa o zawodach w Dogtrekkingu, które odbędą się już niebawem.

To już VII Trzebnickie Zawody w Dogtrekkingu. Odbędą się 10 września. Uczestnicy - czyli właściciel wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami - na starcie dostają mapki. Zadaniem jest dotrzeć do mety możliwie szybko zahaczając wcześniej o wszystkie punkty kontrolne, na których trzeba odpowiedzieć na pytanie lub wykonać jakieś proste zadanie. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim dobra zabawa, a zawody wpisują się w misję klubu, w której jest mowa o promowaniu aktywnych form wypoczynku, kształtowaniu odpowiedniego stosunku do zwierząt oraz pomoc zwierzętom bezdomnym.

Standardowo, przewidziane są dwie trasy:

  • MIDI - ok 13 km
  • MINI - ok 7 km

W trasie MIDI wyróżnione są kategorie indywidualne z podziałem na kobiety i mężczyzn, oraz kategorię drużynową (minimum 2 osoby + minimum jeden pies). W trasie MINI kategoria będzie wyłącznie drużynowa.

Czytaj także: Żółw zaatakował rosyjską turystkę! Próbował ją wciągnąć pod wodę, gdy ta pływała w morzu

Nadal można się zapisać, a ilość miejsc jest nieograniczona. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

Dla najbardziej wytrwałych osób i ich pupili, którzy staną na podium, przewidziano fantastyczne nagrody.

W Dogtrekkingu udział wezmą również podopieczni Trzebnickiego Klubu Psa, którym szuka się nowych domów. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać te cudne psiaki. Na mecie znajdą się stosika z poczęstunkiem, pysznymi ciastami i kawą a także z gadżetami. Cegiełki z ich sprzedaży zostaną w całości przeznaczone na opiekę nad bezdomnymi psami.Szykujecie dla psiaków wygodne szelki i uprzęże, rezerwujcie sobie czas i wpadajcie 10 września do Trzebnicy!

START: Gminny Park dla Psów "4 Łapy"

META: Wyspa Trzebnicka

Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach