Ta droga jest najbardziej niebezpieczna w całej Polsce! Statystki przerażają

Pożar na obwodnicy Wrocławia odcinek aow zablokowany
Autor: Nadesłane przez czytelnika Pożar na obwodnicy Wrocławia odcinek aow zablokowany

Na tej drodze wypadek goni wypadek. Stwierdzenie to dotyczy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Według najnowszego raportu Yanosika, komunikatora, który informuje m.in. o zagrożeniach na drogach, obwodnica ta jest najbardziej niebezpieczną trasą w całej Polsce. Dochodzi tutaj do prawie czterech wypadków na jednym kilometrze. Dane zostały zebrane od lipca 2021 do lipca 2022 roku. Zobaczcie szczegóły.

– Kierowcy dzielą się na dwie grupy: tych którym jazda autostradą i „eską” sprawia przyjemność i tych, którzy unikają tego jak ognia, ponieważ nuży ich monotonia trasy. Jedni i drudzy mają swoje racje – autostradą i drogą szybkiego ruchu dojedzie się znacznie szybciej do celu, ale trasa może nudzić i powodować senność. Niemniej trzeba na niej również zachować wysoki poziom koncentracji, gdyż sytuacje na autostradach i eskach dzieją się o wiele dynamiczniej. Po sprawdzeniu miesięcznej liczby wypadków na autostradach i drogach szybkiego ruchu na 1 km trasy, potwierdzamy, że jest ich tutaj znacznie mniej. Najwyższy współczynnik odnotowaliśmy na autostradzie A8 – Autostradowa Obwodnica Wrocławia – (3,6 wypadków na 1 km), która jest najkrótszą w Polsce – informuje Andrzej Mejer z Yanosika, cytowany przez www.wroclaw.pl.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia najniebezpieczniejszą trasą w Polsce 

Najgorzej – jeśli chodzi o bezpieczeństwo i liczbę wypadków (w przeliczeniu na jeden kilometr) – jest właśnie na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Na dalszych miejscach znalazły się: A6 – 1,4 wypadków i A4 (przebiegająca koło Wrocławia i łącząca się z AOW) – 1,3 wypadków.

Tylko w tym roku policyjne statystyki wykazują już 254 wypadki drogowe, ze skutkiem śmiertelnym, do jakich doszło w całej Polsce. W samym sierpniu odnotowano 730 wypadków na drogach, w których zginęło 57 osób, a 854 zostały ranne.

Jak informował "Gazetę Wrocławską" sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, statystyki przedstawiają się następująco:

  • 2020 r. – 10 wypadków i 333 kolizje;
  • 2021 r. – 22 wypadki i 403 kolizje;
  • 2022 r. do 31 lipca – 19 wypadków, 219 kolizji.

"Lato jest zawsze najniebezpieczniejszym okresem na polskich drogach. To trudny czas dla wszystkich kierowców, którzy pokonują w nim większą niż zwykle liczbę kilometrów. A w długiej trasie łatwiej o dekoncentrację, zaśnięcie za kółkiem, a także nierozważne wykonywanie manewrów, celem szybszego dojechania do miejsca wypoczynku. Niestety to wszystko może być przyczyną wypadku na trasie"- czytamy w raporcie Yanosika.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek na ulicy Lotniczej we Wrocławiu. Zginął 52-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

Rozbił alfę romeo na torowisku i schował się pod plandeką! Znalazł go policyjny pies

Wszedł w łuk i spowodował tragiczny wypadek! Potem uciekł z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Wypadek na DK2 pod Kałuszynem