Śnieg we Wrocławiu. Prawdziwy atak zimy już w weekend!

Śnieg i deszcz nie odpuszcza. W piątek czeka nas kolejny problem [Prognoza IMGW na 9.12.2022]
Autor: pixabay.com Śnieg i deszcz nie odpuszcza. W piątek czeka nas kolejny problem [Prognoza IMGW na 9.12.2022]

Kiedy będzie śnieg we Wrocławiu? Duże prawdopodobieństwo zobaczenia białych ulic i chodników będziemy mieli już w najbliższy weekend - 11-12.12. Będzie mroźno i mało słonecznie. Sprawdźcie pozostałe szczegóły w naszym artykule.

W wielu miejscach naszego województwa można już od dłuższego czasu zobaczyć piękną zimową scenerię. Mowa chociażby o Szklarskiej Porębie, Świeradowie-Zdroju czy Jeleniej Górze i okolicach - to właśnie w tych miejscach spadł śnieg na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu jednak na próżno szukać białego puchu. Wprawdzie jakiś czas temu pojawiły się lekkie opady w mieście, ale nie były na tyle spektakularne, aby zdążyć się nacieszyć zimową aurą. Kiedy w takim razie będzie śnieg we Wrocławiu? Mamy dobre informacje dla fanów białego puchu. W ten weekend pogoda się zmieni - pojawi się prawdziwa zima.

Pogoda na weekend. Kiedy spadnie śnieg we Wrocławiu? 

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu w nocy (z 8 na 9 grudnia) nie jest zbyt wysokie. Mogą się pojawić, jednak spadnie zaledwie 0,7 mm śniegu. wynosi 30 %. W sobotę w ciągu dnia też nie powinniśmy się spodziewać białego puchu. Będzie za to zimno - w okolicach od 1 do -2 stopni C. Opady śniegu pojawią się w niedzielę 11 grudnia. Według prognoz, spadnie ok. 10 mm śniegu. Temperatura też nie będzie zbyt wysoka - cały czas w okolicach 0 stopni C lub poniżej. Najwięcej śniegu pojawi się jedna w nocy z niedzieli (11 grudnia) na poniedziałek (12 grudnia). Synoptycy przewidują, że spadnie ok. 5,4 mm śniegu. 

Intensywne opady śniegu we Wrocławiu przewidziane są także na początku tygodnia - w poniedziałek i wtorek (12 i 13 grudnia).

W Warszawie spadł pierwszy śnieg
Źródło: Śnieg we Wrocławiu. Prawdziwy atak zimy już w weekend!