Miliccy kierowcy złapią się za kieszenie! Będzie nowa strefa płatnego parkowania!

2021-08-05 14:34 Sebastian Stelmach
Od nowego roku za postój zapłacimy m.in. przed Urzędem Miejskim w Miliczu
Autor: Bogomilicz / Wikipedia.org Od nowego roku za postój zapłacimy m.in. przed Urzędem Miejskim w Miliczu

Rada Miejska w Miliczu zapaliła zielone światło dla pomysłu rozszerzenia strefy płatnego parkowania poza milicki Rynek. Od stycznia kierowcy zapłacą w wielu punktach miasta.

Urzędnicy zaproponowali zmiany polegające na rozszerzeniu strefy, która do tej pory obejmowała jedynie parking na milickim Rynku.

Po zmianach strefa płatnego parkowania obejmie całą płytę Rynku wraz z parkingiem u zbiegu ul. Krotoszyńskiej i ul. Szewskiej w Miliczu. Za postój zapłacimy też przy ul. Działkowej, na ul. Wrocławskiej, a także przed Urzędem Miejskim i przed Ośrodkiem Kultury.

Jak przekonywała podczas obrad kierownik Ewa Bezpałko-Szmigiel, wprowadzenie płatnych stref parkowania mają wymóc większą rotację na nich. A to z kolei ułatwić ma parkowanie w centrum miasta.

Parkingi podrożeją

Oprócz powiększenia strefy radni uchwalili nowy cennik. I tak od stycznia za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł a za każdą kolejną powyżej czterech godzin - 2 zł. Mieszkańcy ulic objętych strefą będą mogli wykupić miesięczne (80 zł) i roczne (900 zł) abonamenty.

Takie rozwiązania poparło 13 radnych, głównie z komitetu burmistrza Piotra Lecha "Ziemia Milicka": Edmund Bienkiewicz, Wiesław Cerazy, Andrzej Kubiak, Stanisław Kuśnierz, Andrzej Leszczyszyn, Marzanna Łabaczuk, Mariusz Owczarek, Alicja Przybylska, Halina Smolińska, Bartłomiej Szmigiel, Włodzimierz Jacek Świrkowicz, Arkadiusz Tutak i Wojciech Wencek.

Przeciwko głosowali: Dorota Folmer, Jadwiga Janczura, Andrzej Nestoruk, Alicja Szatkowska i Leszek Żuber.

Od głosu wstrzymał się Piotr Boliński.