6-latek pogyziony przez dzika w szpitalu. Uszkodzenia, które miał były praktycznie śmiertelne

2022-09-05 14:09 Aleksandra Fedorczuk A.H
Dzik
Autor: Unsplash

Do ataku na 6-latka przez dzika doszło w piątek w okolicach ogródków działkowych przy ulicy Poznańskiej w Legnicy. Chłopiec trafił do szpitala przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Służby próbowały złapać zwierze, które zaatakowało dziecko. Bezskutecznie. Sprawdziliśmy, co się dzieje z chłopcem.

W piątek wieczorem LPR przetransportowało do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej chłopca, który tego dnia ok. g. 18.30 został zaatakowany przez dzika w okolicach Legnicy.  Pacjent tej samej nocy był operowany przez prof. Dariusza Janczaka, kierownika Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej oraz zespół lekarzy z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK.

- Chłopiec zaatakowany przez dzika przeszedł operacje. Uszkodzenia, których doznało dziecko, były praktycznie śmiertelne. Chłopca udało się jednak uratować. Potrzebna była m.in. rekonstrukcja żył - przekazano w szpitalu podczas konferencji prasowej.

Dodano, że na tę chwilę stan zdrowia chłopca jest stabilny. We wtorek ma trafić do kliniki dziecięcej.

Przeczytaj także: Śmiertelny wypadek na ulicy Lotniczej we Wrocławiu. Zginął 52-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

Dzika, który zaatakował 6-latka nie udało się odnaleźć. Legniccy urzędnicy ostrzegają mieszkańców, aby zachować ostrożność i zwracają się z prośbą o kontakt, jeżeli ktokolwiek zlokalizuje zwierzę pod nr 112, 997, 986.

QUIZ. Jedzenie na literę J

Pytanie 1 z 16
Jajko po benedyktyńsku to inaczej: