Schronisko dla zwierząt w Toruniu

i

Autor: Schronisko dla zwierząt w Toruniu Połamane przez wiatr drzewo uszkodziło kojce dla psów

Znów silnie zawieje. Od poniedziałku ponowne wichury w Toruniu

2022-02-20 15:18

Synoptycy znowu ostrzegają przed silnym wiatrem, który znów zacznie silnie wiać w poniedziałek. Niewykluczone, że wichury pozostaną z nami aż do czwartku. W poniedziałek z rana możliwe i zapowiadane przez meteorologów opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a jeszcze przed południem możliwa także krupa śnieżna. Parasole przydać się mogą do środy włącznie, a na termometrach średnio 5-6 stopni ciepła.

Wichura, jaka przeszła nad Polską w nocy z piątku na sobotę (18/19.02) poczyniła w całym kraju wiele poważnych strat. W Toruniu w sobotę poważnie ucierpiało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie łamiące się drzewa poupadały na ogrodzenie i kojce. Na szczęście ani podopiecznym, ani pracownikom nic się nie stało. Jak mówi szefowa placówki, Agnieszka Szarecka - największą szkodę wyrządziła wielka topola, która przewracając się uszkodziła budynek i wybiegi, łącznie 5 kojców. Uszkodzeniu uległo także ogrodzenie schroniska od ul. Przybyszewskiego i od strony Centrum Targowego. Na szczęście placówka jest ubezpieczona, ale niezależnie od tego, pomoc zadeklarowało też miasto. Poza schroniskiem, w Toruniu przewróciły się drzewa m.in. na ulicy Warszawskiej i Świętopełka. Konieczna była interwencja strażaków, którzy do interwencji w całym województwie wyjeżdżali aż 4 tysiące razy. Wiatr zerwał lub uszkodził ponad pół tysiąca dachów, a prawie 60 tysięcy odbiorców było bez prądu. W samym tylko Toruniu PSP odnotowała 400 zgłoszeń. Były to głównie interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew na jezdnię i samochody, połamanych konarów drzew, uszkodzonych i zerwanych dachów. Silny wiatr dał się we znaki m.in. w Centrum Sportu i Rekreacji w Wielkiej Nieszawce, gdzie silne podmuchy zerwały część poszycia dachu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło też na trasie Bydgoszcz - Toruń. Na jadący Drogą Krajową nr 10 samochód ciężarowy spadło drzewo, które na tyle zniszczyło kabinę, że zakleszczonego w niej kierowcę musieli uwolnić strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Niestety, nie mamy dobrych wieści, bo silny wiatr zapowiadany jest też w najbliższy poniedziałek (21.02). Od godz. 3:00 do 18:00 ma wiać z prędkością od 35 km/h do 50 km/h, ale w porywach siła wiatru może zbliżać się nawet do prędkości 100 km/h. Wiać będzie z południowego zachodu i zachodu. Możliwe są także burze. Silny wiatr zapowiadany jest do czwartku włącznie. Dopiero w piątek i sobotę będzie to wiatr umiarkowany, a jego siła zesłabnie dopiero w niedzielę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Znów silnie zawieje. Od poniedziałku ponowne wichury w Toruniu