Kaskadowy pomiar prędkości w Toruniu

i

Autor: www.pixabay.com Jeździmy za szybko! Policja apeluje o ostrożność!

Znów jeździliśmy za szybko! Apel toruńskiej drogówki

2021-07-29 10:11

Toruńska drogówka apeluje do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów. Kaskadowy pomiar prędkości znów zebrał swoje żniwo. Jeździmy po prostu za szybko. Na 100 skontrolowanych pojazdów, w aż blisko 80 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w Toruniu.

A to właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Celem akcji, w której mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi jest egzekwowanie przepisów i ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

AQUA Toruń otwarte!

Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego wyznaczono 16 punktów, w których policjanci zatrzymywali pojazdy. Efektem działań było skontrolowanie ponad 100 kierowców i pojazdów. W 77 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystują do takich działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przed wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Znów jeździliśmy za szybko! Apel toruńskiej drogówki