Zmiany na toruńskich ulicach po świętach. Gdzie pojedziemy inaczej?

2022-04-18 12:49 Marta Łazarska
Zmiany na toruńskich ulicach po świętach. Gdzie pojedziemy inaczej?
Autor: Marta Łazarska

Po długim świątecznym weekendzie wracają do pracy toruńscy drogowcy. Szykuje się sporo zmian, z którymi warto zapoznać się jeszcze przed porannym przejazdem we wtorek. Zebraliśmy je dla was w jednym miejscu.

Prace przy linii tramwajowej na Osiedle JAR wchodzą jutro (19.04.) w nowy etap. Z utrudnieniami liczyć będą musieli się ci, którzy przejeżdżać będą przez skrzyżowanie ulic Szosa Chełmińska, Bema i Podgórna. W kierunku centrum pojedziemy już nowym odcinkiem alei 700-lecia (biegnący tuż przy sklepie Biedronka) aż do ul. Dekerta, gdzie zjedziemy znów na Szosę Chełmińską. Do takiej organizacji ruchu będziemy musieli się przyzwyczaić, ponieważ potrwa ona do czerwca. Więcej na temat kolejnych etapów prac przy linii tramwajowej na Osiedle JAR znajdziecie w naszym artykule poniżej.

Kierowców, ale i pasażerów komunikacji miejskiej dotkną także prace przy linii kolejowej do Chełmży. Od jutra (19.04.) zamknięty zostanie przejazd przez ulicę Polną między ulicą Kociewską i Równinną. Do końca kwietnia kierowcy będą musieli korzystać z objazdu, który prowadzony będzie przez ul. Chrobrego, „Średnicówkę”, ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Równinną. Co z komunikacją miejską w tej części miasta? Odpowiedziała nam Sylwia Derengowska z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu

Od wtorku 19 kwietnia 2022 r. od godziny 7:00 autobusy linii nr 16 w obu kierunkach kursować będą objazdem ul. Chrobrego i Trasą Prezydenta Raczkiewicza z pominięciem przystanków „Kanałowa”, „Hutowo”, „Przychodnia”. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach „Tofama” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, „Chrobrego” przy Trasie Prezydenta Raczkiewicza oraz „Dębowa Góra” przy ul. Chrobrego. Ponadto kurs autobusu linii nr 33 o godz. 22:07 z pętli "Mazowiecka" nie będzie wykonywany przez przystanek "Hutowo" przy ul. Polnej

Prace drogowe będą uciążliwe także dla pieszych i rowerzystów, którzy korzystali do tej pory z przejścia przy rondzie Trasa Prezydenta Raczkiewicza/Szosa Chełmińska. Jest to związane z przebudową ciepłociągu oraz tworzeniem konstrukcji pod torowisko na Osiedle JAR. Z takimi utrudnieniami trzeba będzie się liczyć przez najbliższe dwa miesiące.

Źródło: Zmiany na toruńskich ulicach po świętach. Gdzie pojedziemy inaczej?