Zdrowie, praca, wyjazdy, szpital. Torunianie chętnie korzystali z niedzielnej akcji szczepionkowej [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-05-31 10:09

Nawet tysiąc osób mogło zaszczepić się w toruńskim ratuszu. Na dziedzińcu Muzeum Okręgowego odbyła się specjalna, jednodniowa akcja szczepień. Ruszyła w niedzielne południe, ale już dwie godziny wcześniej chętni ustawili się w długiej kolejce. Była to inicjatywa Citomedu i Urzędu Miasta.

Po frekwencji widać, że podobne akcje cieszą się zainteresowaniem. I to większym niż zapisywanie na konkretne terminy w przychodniach i innych punktach szczepień, które działają na co dzień. Dodatkowo część z nas woli jednodawkową szczepionkę. Na wczorajsze szczepienia przygotowano 700 dawek preparatu Johnson&Johnson oraz 300 AstraZeneca. Tutaj przewagę stanowili zgłaszający się po drugą już dawkę. Skorzystali po prostu z możliwości szybszego zaszczepienia się albo bez konieczności wyjazdu do innej miejscowości (w której przyjęli pierwszą dawkę). 

Zresztą powody szczepienia się są różne. Albo ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo, albo wakacyjne wyjazdy, albo do pracy, albo zabieg w szpitalu. Więcej o powodach i samej akcji posłuchacie w naszym materiale.

Posłuchaj, jak przebiegała akcja szczepienia na dziedzińcu ratusza:

Lecznice Citomed szczepią na co dzień w swoich przychodniach oraz dwóch dużych punktach - w obiektach kortów na Skarpie oraz w szkole w Lubiczu. Ale jeżeli będzie okazja - a najwięcej zależy od dostępności szczepionek - chętnie ponownie zorganizują taką akcję.

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park
Źródło: Zdrowie, praca, wyjazdy, szpital. Torunianie chętnie korzystali z niedzielnej akcji szczepionkowej [ZDJĘCIA, AUDIO]