Zamykajcie drzwi na klucz, bo okazja czyni złodzieja

2021-08-24 10:39 Paweł Jankowski
Policja apeluje - zamykajcie drzwi do mieszkania
Autor: pixabay.com Policja apeluje - zamykajcie drzwi do mieszkania

Ta historia niech będzie przestrogą dla tych, którzy nie nie dbają o zamykanie drzwi na klucz, gdy są w mieszkaniu. Często myślimy, że skoro jesteśmy w domu, to przecież usłyszymy, ze ktoś wchodzi nieproszony. Możemy się bardzo zdziwić.

W ubiegły czwartek (19.08) w na ul. Legionów w środku dnia złodziej wykorzystał fakt nie zamknięcia drzwi wejściowych do mieszkania, wszedł do jego wnętrza i z plecaka skradł portfel wraz z pokaźną gotówką. Będąca w mieszkaniu kilkuletnia dziewczynka zauważyła coś niepokojącego i natychmiast zawiadomiła swojego ojca. Ten akurat był w drodze powrotnej do domu i ujął mężczyznę opisanego przez córkę. Odnalazł przy nim również portfel ze skradzionymi pieniędzmi. Wtedy zawiadomił policję. Okazało się, że 37-latek na początku lipca tego roku opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz sprawcy grozi do 5 lat odsiadki.

Policjanci kolejny raz przypominają, że czasami okazja czyni złodzieja. Pamiętajmy, żeby w prawidłowy sposób chronić swoje mienie. Po wejściu do mieszkania przekręcajmy klucz w zamku lub stosujmy inne zabezpieczenia tak, aby nikt niepowołany nie mógł dostać się do naszego domu.

Źródło: Zamykajcie drzwi na klucz, bo okazja czyni złodzieja