Wypadek na ulicy Kościuszki w Toruniu. Kierowca wjechał w 21-latka na hulajnodze

i

Autor: KMP Toruń

Wypadek na ulicy Kościuszki w Toruniu. Kierowca wjechał w 21-latka na hulajnodze

2021-08-18 17:17

To była groźnie wyglądająca kolizja na jednej z toruńskich ulic. Policja ponownie apeluje o ostrożność, szczególnie w związku z przepisami ruchu drogowego, które obowiązują od czerwca.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.08.) przed godziną 16:00 na ulicy Kościuszki w Toruniu. Kierujący bmw 62-latek prawdopodobnie nie zastosował się do czerwonego światła na skrzyżowaniu i wjechał w 21-latka, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Chłopak przejeżdżał na oznakowanym przejściu i wedle przepisów, które obowiązują od czerwca b.r. to właśnie on jako korzystający z pasów miał pierwszeństwo.

Obaj kierowcy byli trzeźwi w chwili zdarzenia. 21-latek po udzieleniu pomocy medyków, o własnych siłach mógł wrócić do domu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 62-letniemu kierowcy, które wraz z innymi dokumentami trafi do sądu. Ten oceni okoliczności tego zdarzenia.

- Ponawiamy swoje apele o daleko posuniętą wyobraźnie i nadzwyczajną ostrożność we wszystkich aspektach naszej aktywności - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

 

Źródło: Wypadek na ulicy Kościuszki w Toruniu. Kierowca wjechał w 21-latka na hulajnodze