Wyniki kujawsko-pomorskiej matury 2021 na końcu ogólnopolskiej stawki. Co dziesiąta osoba nie ma szans na poprawkę

2021-07-05 21:08 Magdalena Witt-Ratowska
Wyniki matur
Autor: M.Witt-Ratowska

Tegoroczny egzamin dojrzałości nie miał być trudny, jednak nie wszystkim udało się go zaliczyć pozytywnie. W skali całego kraju maturę zdało 74,5 procent abiturientów. 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki. Na tym tle województwo kujawsko-pomorskie wypada kiepsko. Jest na końcu stawki razem z Zachodniopomorskiem. Zdawalność na poziomie 70 procent.

Do egzaminów z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy nowożytny) w województwie kujawsko-pomorskim przystąpiło 14 124 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Z więcej niż jednego przedmiotu nie zdało matury 10 procent, natomiast do poprawki 24 sierpnia ma prawo przystąpić 19,2 procent zdających. W konkretnych przedmiotach maturzyści poradzili sobie następująco: język polski zdało 89 procent, matematykę 76 procent i język angielski 93 procent.

Jeżeli chodzi o typ szkół, to egzamin maturalny w liceach ogólnokształcących zdało 76 procent abiturientów, w technikach tylko 62,5 procent. Najlepiej poszło maturzystom w województwie podlaskim 81 procent i mazowieckim 79 procent. Pełne wyniki egzaminów maturalnych będą znane we wrześniu.

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Źródło: Wyniki kujawsko-pomorskiej matury 2021 na końcu ogólnopolskiej stawki. Co dziesiąta osoba nie ma szans na poprawkę