Wschodni Toruń już prawie sprzedany. Rośnie strefa inwestycyjna

2021-11-13 12:00 Mariusz Luda
Wschodni Toruń już prawie sprzedany
Autor: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu Rośnie strefa inwestycyjna. 85% terenów już sprzedane

Rośnie strefa inwestycyjna Toruń-Wschód. Grunty pod inwestycje w Toruniu kupiły od miasta duże, międzynarodowe koncerny, a także lokalne firmy. Sprzedano 17 z 20 działek dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw. To blisko 7 hektarów gruntów miejskich.

W strefie grunty nabyły firmy deweloperskie, logistyczne, ale też usługowe i usługowo-produkcyjne z branż: maszynowej, farmaceutycznej, meblarskiej, klimatyzacji i ogrzewania, transportowej oraz budowlanej. Wiele z nich to toruńskie przedsiębiorstwa, które na przestrzeni lat rozwinęły swoją działalność i teraz potrzebują większych powierzchni do dalszego rozwoju.

Na tych, którzy się dotąd nie zdecydowali – czeka jeszcze nieco ponad 30 hektarów. Są to tereny niezabudowane, ale w sąsiedztwie znajduje się niezbędna infrastruktura. Miejscy planiści przeznaczyli je pod obiekty usługowo-produkcyjne i składy magazynowe.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wschodni Toruń już prawie sprzedany. Rośnie strefa inwestycyjna