WOŚP w Toruniu. Mamy pierwsze informacje dotyczące finału

2021-11-17 17:16 Marta Łazarska

Zagra niezależnie od pogody czy sytuacji epidemicznej. Już 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ogólnopolskie obchody wpisuje się także Toruń.

To będzie trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie dla okulistyki dziecięcej. W tym roku to harcerze z Hufca ZHP w Toruniu przejmują lokalne obchody - Planujemy wiele atrakcji, także tych, które mają promować zdrowy tryb życia, zachęcać do badań. Te mają być związane z tematem przewodnim tegorocznej zbiórki. Oprócz okulistycznych i podstawowych badań czekają na nas koncerty oraz licytacje w samym sercu Torunia - poinformował nas nowy szef sztabu WOŚP - harcmistrz Artur Majerowski.

W tegoroczne obchody ma być zaangażowany Urząd Miasta Torunia, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski oraz Starostwo Toruńskie. Jak co roku sztab będzie mieścił się w X Liceum Ogólnokształcącym, zaś liczenie zebranych pieniędzy w Centrum Kultury Dwór Artusa. Do zbiórki włącza się Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które do puli licytacji dorzuca ponownie możliwość nazwania Wahadła Foucaulta na cały rok. Pojawiły się też pierwsze fanty, które zostały przekazane na licytacje.

- Na ten moment z nad morza przypłynęła do nas wędka, która pozwoli na połowy naprawdę grubej ryby. Z pewnością uda się ją zlokalizować po przejrzeniu na oczy w ramach hasła tegorocznego finału. Mamy też płytę zespołu Farben Lehre, który w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. Będziemy mieli także mnóstwo innych przedmiotów, które zostały jeszcze z ubiegłorocznego finału - powiedział nam Marcin Centkowski, rzecznik toruńskiego sztabu

Organizatorzy zachęcają także do wystawiania fantów poprzez licytacje na Allegro. Cały zysk zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli chcecie włączyć się w tegoroczne świętowanie - zostało jeszcze kilkadziesiąt puszek do obstawienia. Aby zostać wolontariuszem wystarczy zgłosić się do Hufca ZHP w Toruniu w poniedziałek między 15:00 a 18:00. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować was na bieżąco.

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
Źródło: WOŚP w Toruniu. Mamy pierwsze informacje dotyczące finału