Wigilia dla potrzebujących w Coffee House. Każdy może pomóc!

i

Autor: fb.com/Coffeehousetorun

Wigilia dla potrzebujących w Coffee House. Każdy może pomóc!

2021-11-12 19:58

W Coffee House przy ulicy Waryńskiego odbędzie się coroczna wigilia dla osób w kryzysie bezdomności. Aby osoby potrzebujące mogły spędzić to święto w rodzinnej atmosferze, potrzebna jest nasza pomoc.

Pomijani wzrokiem, niechciani, lżeni i opluwani a przede wszystkim - wiecznie zagrożeni śmiercią. Bezdomni to grupa osób, o których jesienią i zimą musimy szczególnie pamiętać. Do Świąt Bożego narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale już teraz warto uświadomić sobie, że są wśród nas osoby, które nie spędzą tego czasu w cieple domowego ogniska. Osoby w kryzysie bezdomności będą mogły jednak przyjść do Coffee House przy ulicy Waryńskiego, w którym odbędzie się coroczna wigilia dla osób potrzebujących.

Wieczerza odbędzie się 17 grudnia o godzinie 18:00 w Punkcie Coffee House przy ul. Waryńskiego 19 w Toruniu. Z powodu zaostrzonego rygoru sanitarnego uczestnicy będą biesiadować na wolnym powietrzu. Bezdomni, ubodzy i samotni torunianie będą mogli wspólnie zjeść wigilijną kolację, a także otrzymają tradycyjne paczki w których znajdą latarki, czapki, rękawice, termosy, kubki termiczne, maseczki, środki higieniczne, słodycze i inne przydatne prezenty.

Żeby Wspólna Wigilia mogła dojść do skutku, potrzebna jest pomoc. Trwa zbiórka funduszy na świąteczne paczki, można również przekazać dary rzeczowe, lub zgłosić się do pomocy w ramach wolontariatu. Wszyscy chętni, którym nieobojętny jest los osób w kryzysie bezdomności mogą skontaktować się z organizatorami za pośrednictwem stron na facebooku: Coffee House Toruń i Toruńska Fundacja Rozwoju "Wszystko Jest Możliwe"

Źródło: Wigilia dla potrzebujących w Coffee House. Każdy może pomóc!