W poniedziałek świętuje Kujawsko-Pomorskie. Obchody potrwają do 17 czerwca!

2021-06-04 19:49 Mariusz Luda

Mszą świętą w intencji regionu i uroczystą sesją sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy uczcimy w najbliższy poniedziałek (7 czerwca) Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gośćmi uroczystej, transmitowanej online sesji sejmiku będą m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią covid-19, którzy odbiorą specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską.

Oprawą posiedzenia będą przygotowana przez toruńską Książnicę Kopernikańską wystawa poświęcona doktor Wandzie Błeńskiej (1911-2014), związanej biograficznie z Toruniem lekarce, która przez wiele lat prowadziła w Ugandzie ośrodek dla trędowatych, a także wykład na temat doktor Wandy Błeńskiej, który wygłosi prof. Michał Białkowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Początek transmisji godz. 14.00.

W programie obchodów jeszcze m.in. mobilna plenerowa wystawa Galerii Rusz (1-7 czerwca, Toruń, Grudziądz, Brodnica, Włocławek, Inowrocław, Bydgoszcz) oraz kujawskie i pomorskie legendy czytane online przez aktorów Teatru Horzycy i Teatru Muzycznego (7 czerwca).

Świąteczny blok wydarzeń zamknie zaplanowana na 17 czerwca gala Nagród Marszałka Województwa.

AQUA Toruń otwarte!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: W poniedziałek świętuje Kujawsko-Pomorskie. Obchody potrwają do 17 czerwca!