W poniedziałek silny wiatr, ale ciepło. Od czwartku sypnie śniegiem

2022-01-17 6:43 Mariusz Luda
W poniedziałek silny wiatr, ale ciepło. Od czwartku sypnie śniegiem
Autor: www.pixabay.com Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje o ostrożność!

W poniedziałek będzie wietrznie. Jeszcze przed południem będzie wiać z północy i z zachodu z prędkością od 45 do 60 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy - nawet do 110 km/h - spodziewane są w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych. Miasto apeluje o ostrożność oraz zabezpieczenie balkonów i tarasów.

Silny wiatr powinien ustąpić w poniedziałek o godz. 18.00. Temperatury w ciągu dnia w okolicach 2 stopni powyżej zera, ale od wtorku do końca tygodnia przymrozi głównie w nocy, choć i w ciągu dnia od czwartku będzie chłodniej, w okolicach zera na toruńskich termometrach. Od czwartku, praktycznie do końca tygodnia może sypnąć śniegiem. Wówczas też, ciśnienie będzie bardzo nisko, poniżej 1000 hPa na toruńskich barometrach. Na ulicach Torunia będzie ślisko, kierowcy noga z gazu!

Przyczyną silnego i niebezpiecznego wiatru będzie znaczna różnica ciśnienia atmosferycznego pomiędzy wyżem znad zachodniej części Europy, a niżem znad pogranicza Rosji i Finlandii. Dodatkowo porywy wiatru będą napędzane przez aktywny front chłodny i związane z nim zjawiska. Za wspomnianym frontem będzie napływać zimna masa powietrza - ostrzega na swojej stronie synoptyk, Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl - TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!