W czwartek nawet 10 stopni ciepła, ale od wtorku parasole mogą się przydać

2022-02-14 7:13 Mariusz Luda
Pogoda w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Będzie ciepło, ale też wietrznie i deszczowo

W tym tygodniu, na toruńskich termometrach średnio 5-6 stopni powyżej zera, ale w czwartek będzie jeszcze wyżej. Jak twierdzą synoptycy - nawet 10 stopni ciepła, ale od wtorku do niedzieli mogą się przydać parasole. Prognozy zapowiadają przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od czwartku do końca tygodnia możemy spodziewać się też silnego wiatru.

Od wtorku do czwartku synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, a od piątku do niedzieli deszczu ze śniegiem i śniegu. Szans na powrót bieli w krajobrazie raczej nie mamy, bo na termometrach będzie wysoko jak na tę porę roku. Średnio 5-6, ale w czwartek nawet 10 stopni powyżej zera. Od piątku znów nieco niżej, ale nadal na plusie i to w okolicy 5 kreski ciepła na toruńskich termometrach. Od czwartku do niedzieli włącznie zapowiadany jest dość silny i silny wiatr w Toruniu.

Na ulicach Torunia znów może zrobić się ślisko. Kierowcy - noga z gazu! Dodatkowo, powinniśmy też coraz czujniej obserwować toruńskie ulice, bo od 14 lutego wraca w Toruniu system roweru miejskiego Torvelo, a i motocykliści zaczęli częściej wyjeżdżać na ulice i drogi. Niektórzy już zapowiedzieli rozpoczęcie sezonu. W terenie zabudowanym do 50, a poza nim - do 90 kilometrów na godzinę to prędkość dozwolona. Tam, gdzie drogowcy jedziecie dużo wolniej. Zazwyczaj w tych miejscach jest ograniczenie prędkości do czterdziestki, a mapę modernizowanych miejsc znajdziecie na stronie Miejskiego Zarządu Dróg - TUTAJ. Przypomnijmy też, że na ulicach Torunia zaczęło się pozimowe łatanie dziur i drogowcy mogą pojawić się dosłownie wszędzie. W mieście stanęły też dodatkowe dwa fotoradary, które pilnują waszej dozwolonej prędkości. Jej przekroczenie może wiązać się z wysokim mandatem, ale i tak najważniejsze jest bezpieczeństwo - wasze i innych uczestników ruchu drogowego. Zatem - noga z gazu! Zapinajcie też pasy bezpieczeństwa!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: W czwartek nawet 10 stopni ciepła, ale od wtorku parasole mogą się przydać