Tym mostem już dziś o 22.00 nie przejedziesz. Przeprawę przez Wisłę zamyka MZD

2021-07-16 16:57 Mariusz Luda
Most im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu
Autor: www.torun.pl Czeka nas weekendowe zamknięcie tej przeprawy przez Wisłę

To będzie kolejny pracowity weekend na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego. Przypominamy, że dzisiaj, 16 lipca o godzinie 22:00 most ponownie zostanie zamknięty dla aut. Tak będzie się działo w weekendy do końca sierpnia. Ta przeprawa przez Wisłę w Toruniu dla ruchu zostanie otwarta w najbliższy poniedziałek o godz. 5:00. Miasto zachęca do jazdy mostem gen. Elżbiety Zawackiej.

Na najbliższy weekend 16-18 lipca wykonawca rozbudowy mostu drogowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaplanował montaż kolejnych dwóch, głównych konstrukcji mostu. Każda z nich to stalowy kolos o masie ponad 3 ton i długości grubo ponad 10 metrów. Jest ona wbudowywana na całej szerokości mostu, co wymusza konieczność jego całkowitego wyłączenia z ruchu.

Wskazane jest bowiem, aby były one montowane w całości, a nie w kawałkach. Każde połączenie spawane czy styk, wykonywany w warunkach budowy, ma gorszą jakość czy trwałość od elementów fabrycznych - informuje  Ireneusz Makowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg.

Do tej pory zostało ułożonych pięć takich konstrukcji. Gdy zostaną ułożone wszystkie - wykonawca położy ostatnią warstwę nawierzchni na moście, tzw. warstwę  ścieralną. Asfalt lany, który według projektu zostanie zastosowany, będzie wykonywany w technologii bezszwowej, dlatego maszyna, która go kładzie musi przejechać całą szerokością jezdni. Zapewni to zdecydowanie lepszą trwałość i jakość nawierzchni.

Wykonawca pracuje w systemie zmianowym, 24 godziny na dobę, tak aby wykorzystać weekendowe wyłączenia mostu w maksymalny sposób. Przypominamy, na czas zamknięcia mostu im. Józefa Piłsudskiego ruch odbywa się mostem gen. Elżbiety Zawackiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Tym mostem już dziś o 22.00 nie przejedziesz. Przeprawę przez Wisłę zamyka MZD