Tydzień będzie ciepły, ale parasolki mogą się przydać

2022-01-03 7:19 Mariusz Luda
Pogoda w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Będzie ciepło i deszczowo

W poniedziałek na toruńskich termometrach ma być nawet 8 stopni ciepła, we wtorek do sześciu stopni powyżej zera. Do czwartku mogą się przydać parasole, bo synoptycy zapowiadają deszcz i deszcz ze śniegiem. Ciśnienie poniżej 1000 hPa. Od środy będzie nico chłodniej, a ciśnienie pójdzie w górę.

Poniedziałek i wtorek to od 8 do 6 stopni Celsjusza. Od środy będzie jeszcze chłodniej, ale cały czas na plusie. Najchłodniej będzie w czwartek i piątek - około 1-2 stopni powyżej zera na termometrach w Toruniu. Początkowo będzie padać deszcz, ale we środę i czwartek wraz z deszczem spadnie śnieg. Najchłodniejsza będzie noc z piątku na sobotę. Wówczas około 4 stopni mrozu. Temperatury poniżej zera utrzymają się również w weekend. Sobota i niedziela to -2 stopnie w nocy, a w dzień - około 2 na plusie. Jak na tę porę roku - początek Nowego 2022 Roku jest wyjątkowo ciepły. Profilaktycznie jednak - przed wyjściem z domu ubierzcie się cieplej. Zabierzcie ze sobą też parasol.

Na ulicach i drogach Torunia w tym tygodniu będzie ślisko. Kierowcy noga z gazu! W terenie zabudowanych prędkość dozwolona to 50 km/h jednak tam, gdzie modernizacje - ograniczenie co najmniej do 40 km/h. Co prawda, największe inwestycje takie jak remont mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego i remont torowiska na Broniewskiego dobiegły praktycznie końca, to są jeszcze miejsca w Toruniu, gdzie musicie zwolnić ze względu na prowadzone prace. Gdzieniegdzie jeszcze też zmiana w oznakowaniu i reorganizacja w ruchu. Uważnie patrzcie na znaki. Gdy wasi najbliżsi wychodzą bardzo wcześnie z domu lub późno do niego wracają - zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Odblaski mogą uratować nam i naszym bliskim życie zwłaszcza, gdy za oknami deszcz i ciemno na ulicach. Warto o tym pamiętać, nie tylko poza terenem zabudowanym. Kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi i cierpliwości, bo ta na pewno się przyda - zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Tydzień będzie ciepły, ale parasolki mogą się przydać