Turnieje w plażowej piłce siatkowej zapowiada w tym roku CSiR Olender

2022-01-20 12:17 Mariusz Luda

Jeżeli kochacie plażową piłkę siatkową – to mamy dla Was dobre wiadomości. Oprócz toruńskiej Plaży Gotyku, organizację zawodów w randze mistrzowskiej zapowiada podtoruńskie Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce.

Pomimo, że większość elementów techniki występuje zarówno w hali, jak i na plaży, to jednak piłka siatkowa - plażowa posiada odrębne, zmodyfikowane przepisy gry. Ta, odbywa się na otwartej przestrzeni, a dodatkową trudność stanowi tor lotu piłki lub też nieoczekiwane zmiany jej prędkości i kierunku spowodowane wiatrem.​ Oprócz rozgrywek wojewódzkich – także w tym roku nie zabraknie tych, sygnowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Olender jest już po rozmowach w tej sprawie i raczej pewna jest organizacja co najmniej czterech wydarzeń na najwyższym poziomie – informuje prezes, Piotr Ratke.

Turnieje w plażowej piłce siatkowej zapowiada w tym roku CSiR Olender

Jesteśmy niemal na półmetku białego szaleństwa. Do 30 stycznia trwają w Toruniu ferie zimowe. Miasto przygotowało szereg atrakcji – od wielkich ślizgawek na Tor-Torze i lodowisku pod chmurką Na Skarpie, po zajęcia w Miniaquaparku i Aqua Toruń z nauką pływania, zajęcia na Orlikach i Ergometrach, grę w tenisa ziemnego i stołowego oraz wielkie kibicowanie toruńskim drużynom: koszykówki, siatkówki, czy hokeistom. Ofertę przygotowały też placówki takie, jak Dom Harcerza, MDK, Młyn Wiedzy, czy Toruńska Agenda Kulturalna i Muzeum Okręgowe. Nie brakuje zajęć za okazaniem legitymacji, ale też te, biletowane – są na miarę portfeli rodziców. I młodsi, i nieco starsi – mogą m.in. skorzystać z oferty podtoruńskiego Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce. Zaprasza prezes, Piotr Ratke.

Ferie zimowe w Toruniu niemal na półmetku

Wraz z województwem kujawsko-pomorskim w tym samym czasie ferie mają lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Pełen program ferii zimowych, które w Toruniu trwają do 30 stycznia znajdziecie na stronach magistratu – TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Turnieje w plażowej piłce siatkowej zapowiada w tym roku CSiR Olender