Tragiczny wypadek pod Toruniem. Nie żyją strażacy z OSP Czernikowo [AKTUALIZACJA]

2021-12-02 7:44 Marta Łazarska Konsultacja: fed
Tragiczny wypadek pod Toruniem. Nie żyją strażacy z OSP Czernikowo
Autor: pixabay.com

Tragedia na krajowej "dziesiątce" dziś w godzinach porannych doszło do wypadku. Wzięli w nim udział strażacy z OSP w Czernikowie. Na miejscu zginęło dwóch z nich.

Tragiczny wypadek w ​Czernikowie niedaleko Torunia. Wóz strażacki zderzył się z tirem. Jak potwierdził nam Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskich strażaków - to 5 druhów OSP Czernikowo. Grupa jechała na akcję. 3 strażaków zostało rannych i zostali zabrani do szpitali w Toruniu i Lipnie. Dwoje zmarło na miejscu.

Jak poinformował mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy KW PSP w Toruniu, w wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP.

Przy miejscu zdarzenia pracują obecnie 8 zastępów straży, policja oraz toruńska prokuratura. W drodze są także psychologowie. Droga krajowa nr 10 jest zablokowana, kierowcy jadący w stronę Torunia także muszą liczyć się z utrudnieniami w najbliższym czasie. Jak przekazała nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji - w chwili zdarzenia kierowca tira był trzeźwy.

Swoje głębokie wyrazy współczucia przekazał w imieniu wszystkich strażaków Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

- Dziś w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru, zderzył się z samochodem ciężarowym. Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie.Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - czytamy na Facebooku Komendy Głównej PSP.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protesty "Ani jednej więcej" w Toruniu.
Źródło: Tragiczny wypadek pod Toruniem. Nie żyją strażacy z OSP Czernikowo [AKTUALIZACJA]