Toruńskie planetarium w centrum zainteresowania i "Kolorowego kosmosu" [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-06-03 11:39 Magdalena Witt-Ratowska

Wizyta w planetarium to coś, za czym torunianie, zwłaszcza ci młodsi oraz goście bardzo tęsknili. Zwłaszcza za seansami pod kopułą. Wreszcie jest to możliwe. Na ponowne otwarcie sali projekcyjnej przygotowano premierę. Do repertuaru wszedł nowy pokaz "Kolorowy kosmos".

Dzięki niemu można dowiedzieć, że to, co widzimy nocą nad głowami to nie tylko czarno-białe niebo i szaro-srebrny Księżyc. Planety mają swoje kolory - oczywiście błękitna Ziemia, żółty Saturn, czerwony Mars, do tego wielobarwne mgławice i wiele innych niesamowitych zjawisk we Wszechświecie. To seans familijny, dla dzieci od 8 roku życia.

Jako pierwsi "Kolorowy kosmos" widzieli w tym tygodniu uczniowie z klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu. Towarzyszyła mu zabawa plenerowa w "rozpakowywanie planet". Autorem pokazu jest astronom Jerzy Rafalski.

Kosmiczne zagadki i nowy seans w toruńskim planetarium:

W planetarium czynna jest sala projekcyjna, ale także wystawy Geodium oraz Baza MARS#17. Można wybrać się dzisiaj (3 czerwca), do godziny 17.00. Zainteresowanie jest tak duże, że na sobotę (5 czerwca) przygotowano dodatkowy seans "Cudownej podróży". To jeden ze sztandarowych pokazów planetarium, polecany zwłaszcza na pierwszą wizytę. Więcej o repertuarze na najbliższe dni TUTAJ.

AQUA Toruń otwarte!
Źródło: Toruńskie planetarium w centrum zainteresowania i "Kolorowego kosmosu" [AUDIO, ZDJĘCIA]