Toruńska OHP rekrutuje. Oferta kształcenia obejmuje ponad 60 zawodów

2022-05-18 12:24 Mariusz Luda
Toruńska OHP rekrutuje
Autor: Mariusz Luda Oferta kształcenia obejmuje ponad 60 zawodów

Masz 15-18 lat i już wiesz, że chcesz jednocześnie się uczyć i pracować? Ochotnicze Hufce Pracy dają możliwość zdobycia wykształcenia i przygotowania zawodowego w ramach polskiego systemu oświaty. Rekrutacja trwa, a jest to oferta dla wszystkich przyszłych kosmetyczek, fryzjerów, pracowników produkcji, czy budowy.

W OHP młodzież przyucza się do zawodu, zdobywa kwalifikacje, a następnie zawód. W aktywizacji zawodowej pomagają programy edukacyjne, porady i szkolenia. Chętni nie muszą martwić się też o dach nad głową, bo toruńskie OHP ma własny internat. Są tutaj przyjmowane osoby w wieku 15-18 lat, które decydują się realizować obowiązek nauki, łącząc ją z pracą i zdobywając konkretny zawód. Uczestnik OHP za pracę otrzymuje miesięczne wynagrodzenie i ma zapewnione ubezpieczenie. Młodzież uczy się w szkołach publicznych podległych władzom samorządowym – informuje kierownik ośrodka, Kamil Wysocki z toruńskiego OHP.

Toruńska OHP rekrutuje. Oferta kształcenia obejmuje ponad 60 zawodów

Oferta kształcenia zawodowego w OHP obejmuje ponad 60 zawodów. Najczęściej wybieranymi przez młodzież zawodami są: kucharz, fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, murarz-tynkarz, lakiernik, stolarz, elektryk, ślusarz, krawiec, tapicer. Więcej informacji o tegorocznej rekrutacji znajdziesz - TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Toruńska OHP rekrutuje. Oferta kształcenia obejmuje ponad 60 zawodów