Torunianie nakręcają się na pomaganie. Czerwone serce stanęło przed Starostwem

i

Autor: Marta Łazarska

Torunianie nakręcają się na pomaganie. Czerwone serce stanęło przed Starostwem

2021-08-11 19:54

Czerwone serce już zapełnia się nakrętkami. Będzie wspierało działalność toruńskiej Fundacji Światło. To już kolejny taki punkt w powiecie.

Duże czerwone serce i wizerunek anioła - torunianie wiedzą, że wszystkie nakrętki, które lądują na dnie specjalnego kosza trafiają do Fundacji Światło. Korki, które z pozoru są zwykłym odpadem, mogą sfinansować turnus rehabilitacyjny czy specjalistyczne wózki dla podopiecznych placówki. Kolejne serce stanęło przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Toruniu przy ulicy Towarowej. Teraz załatwiając niezbędne formalności - warto pamiętać, by zabrać ze sobą niepotrzebne nakrętki i dołożyć je do nowo powstałego kosza.

To była inicjatywa pracowników starostwa, którzy zbierali korki, ale i środki na stworzenie takiego punktu przez dwa miesiące. Mamy nadzieję, że serce wypełni się bardzo szybko, życzymy sobie dużo klientów, którzy odwiedzą urząd w najbliższym czasie - powiedział nam Marek Olszewski Starosta Toruński.

Będzie to trzynaste serduszko, które możemy spotkać w Toruniu. Mam nadzieję, że będzie to dla nas szczęśliwa cyfra - przyznała nam Janina Mirończuk, prezeska Fundacji Światło. Specjalne pojemniki w kształcie serca, oznaczone aniołem, znajdują się w Toruniu m.in.  przy Fundacji Światło na ulicy Grunwaldzkiej, na Skłodowskiej-Curie, Szosie Chełmińskiej, Dziewulskiego oraz Żwirki i Wigury. Stoją także w Lubiczu Górnym i Złejwsi Wielkiej.

Przypomnijmy, że to kolejny przykład współpracy Fundacji Światło oraz toruńskiego starostwa. Jej wynikiem jest także budujący się Dom Światła w Grębocinie. Więcej na temat tej inwestycji przeczytacie także w naszym osobnym materiale poniżej.

Wyprawa rowerowa na pomoc Edycie
Źródło: Torunianie nakręcają się na pomaganie. Czerwone serce stanęło przed Starostwem