Toruń: w końcu wakacje, ale zakończenie roku bez fajerwerków

2021-06-25 8:30 Magdalena Witt-Ratowska
Zakończenie roku szkolnego
Autor: M.Witt-Ratowska

​Prawie 25 tysięcy uczniów zakończy dziś (25 czerwca) rok szkolny w Toruniu. Nie będą to duże uroczystości, w wielu szkołach zabraknie części artystycznej. Najczęściej skończy się na rozdaniu świadectw i pożegnaniu na czas wakacji.

Toruńskie placówki zdecydowały się na kameralne zakończenia roku szkolnego. Kolejnego trudnego przez wciąż trwającą pandemię. Zabraknie dużych uroczystości w salach gimnastycznych, aulach i boiskach szkolnych. Jeżeli już w tych miejscach, to dla mniejszej liczby klas. Poza tym w niektórych szkołach ósme klasy otrzymały świadectwa wcześniej, więc już rozpoczęły wakacje, choć na wyniki egzaminów muszą poczekać jeszcze do 2 lipca.

W naszej szkole - SP nr 2 - nie ma części oficjalnej. Wygląda to w ten sposób, że każda klasa spotyka się swojej codziennej sali lekcyjnej i tam rozdawane są świadectwa. Najwyżej młodsze klasy będą w większych salach. Trochę inaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ósme klasy odebrały świadectwa dzień wcześniej.

SP nr 14 - każda klasa w swojej sali z wychowawcą. Nie będzie tak, jak zawsze, że wszyscy w auli. Tylko ósme klasy będą tam miały zakończenie. To przez pandemię tak nas trochę porozdzielali.

W SP nr 8 jest dzisiaj kilka tur zakończenia roku szkolnego. Co godzinę do szkoły przychodzą uczniowie od najmłodszych klas po najstarsze, tak więc wszystkie spotkania będą trwały do godzin popołudniowych. Najpierw pożegnanie na boisku, potem jeszcze w swoich klasach. Dzisiaj w samo południe na scenie na Rynku Staromiejskim prezydent Torunia wręczy nagrody najlepszej klasie.

Źródło: Toruń: w końcu wakacje, ale zakończenie roku bez fajerwerków