Toruń: co dalej z remontem ul. Bydgoskiej?

i

Autor: Marta Łazarska ul. Bydgoska w Toruniu

Toruń: co dalej z remontem ul. Bydgoskiej?

2022-02-23 19:40

Kierowcy jeżdżący ulicą bydgoską mogą zauważyć sukcesywne pogarszanie się jej stanu. Trwa przebudowa torowiska, ale czy możemy w najbliższym czasie spodziewać się remontu pozostałej części ulicy?

Trwa przebudowa torowiska na ulicy bydgoskiej. Wraz z postępem prac remontowych przy linii, pogarsza się stan jezdni, co może poczuć na własnej skórze każdy kierowca. W październiku ubiegłego roku przeprowadzono konsultacje społeczne do drogowej części przebudowy ulicy bydgoskiej, po czym na temat tej inwestycji zapadła cisza. Zapytaliśmy prezydenta Michała Zaleskiego jakie są dalsze plany miasta na tę realizację:

Te roboty, które trwają, to pierwszy etap. Ma on zakończyć się drugą częścią, czyli wykonaniem takich doraźnych, żeby nie powiedzieć prowizorycznych rozwiązań drogowych. One ograniczą, czy zmienią przebieg ruchu samochodowego, a także częściowo pieszego i rowerowego w śladzie tej ulicy. To będą rozwiązania jak najprostsze i jak najtańsze: spowalniacze ruchu, ograniczniki i tak dalej. Kolejny etap to wykonanie dokumentacji technicznej dla przebudowy ulicy bydgoskiej. Od ul. Sienkiewicza do ul. Reja potrzebne są daleko idące ingerencje, od Chopina do Sienkiewicza ingerencje nie muszą być tak daleko idące. Wówczas nastąpi docelowe ukształtowanie nawierzchni i organizacji ruchu tej ulicy. Dokumentację przygotujemy w tym roku, przyszły rok i kolejne lata poświęcimy na przebudowanie tej ulicy.

Wiadomo, że nad remontem ulicy Bydgoskiej nadzór będzie sprawował Miejski Konserwator Zabytków. Z jego zaleceń wynika między innymi zachowanie historycznego bruku z czerwonego granitu, a także pozostawienie szerokości jezdni w obecnym wymiarze - jest to podyktowane dbałością o systemy korzeniowe rosnących przy ul. Bydgoskiej drzew.

Źródło: Toruń: co dalej z remontem ul. Bydgoskiej?