Toruń będzie organizował 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters

2021-12-15 18:01 Marta Łazarska
Toruń będzie organizował 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters
Autor: Marta Łazarska

Europejska Federacja Lekkoatletyczna Masters zadecydowała. To właśnie w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2024 roku.

Fani królowej sportu pamiętają, że w Toruniu nie pierwszy raz gościć będziemy najlepszych mastersów lekkoatletyki. Mistrzostwa w mieście odbywały się w 2015 i 2019 roku. Apetyt na organizację kolejnych sportowych wydarzeń nie zmniejszył się. Stąd wzięcie udziału w kolejnym konkursie na gospodarza imprezy. Ta została wstępnie przyjęta i oficjalnie zaprezentowana pod koniec listopada podczas posiedzenia Zarządu Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej Masters w Lozannie. Na dzisiejszej (15.12.) konferencji prezydent Torunia, Michał Zaleski uroczyście ogłosił, że 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w naszym mieście w 2024 roku.

- Jednym z najważniejszych czynników, który przesądził o przyznaniu Toruniowi prawa do organizacji tego i poprzednich, bardzo udanych wydarzeń, jest niezwykła gościnność, jaką miasto Toruń i jego mieszkańcy okazali uczestnikom tych imprez. Po mistrzostwach wielu zawodników zwróciło się do nas z prośbą, czy mogliby jeszcze kiedyś powrócić do Torunia i wziąć udział w podobnych zawodach – podkreślił Kurt Kaschke, prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej Masters.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Jak powiedział w czasie konferencji prasowej Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, organizatorzy chcą rozmachem imprezy dorównać zmaganiom w Madrycie. Pokazują, że zainteresowanie Toruniem jako miejscem, do którego sportowcy wracają częściej i chętniej. Podczas 10. Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Toruniu w 2015 r. uczestniczyło przeszło 2300 sportowców z 39 krajów. Cztery lata później zawodników było o ponad 2 tysiące więcej.

Źródło: Toruń będzie organizował 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters