W Toruniu sypnęło śniegiem

i

Autor: Mariusz Luda Widok z redakcyjnego okna przy Skłodowskiej-Curie 73

Sypnęło śniegiem. Do kiedy będzie biało?

2021-12-10 7:36

Po nocnych opadach jest biało i ślisko. W piątek w ciągu dnia będzie nadal pochmurno i na początku dnia są możliwe słabe i zanikające opady śniegu. Po południu będzie odwilż, bo na termometrach temperatury w okolicach zera. Biała pierzynka może pozostać jednak z nami na dłużej, bo w nocy do końca tygodnia będzie mróz, do 5 stopni poniżej zera.

Do końca tygodnia w ciągu dnia na toruńskich termometrach będzie raczej w okolicach zera. Może delikatnie na minusie będzie w ciągu dnia w sobotę, a na pewno w nocy. Synoptycy przewidują, że właśnie w nocy będzie około 5 stopni poniżej zera i to do niedzieli włącznie. I już bez opadów śniegu, czy śniegu z deszczem. Na ulicach zrobiło się ślisko, kierowcy noga z gazu!

To już najwyższy czas na zmianę opon na zimowe, ale co najważniejsze - zdjąć nogę z gazu! Mniejsza prędkość przy śliskich nawierzchniach, to wyższe bezpieczeństwo Wasze i innych uczestników ruchu. W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50, a poza nim to 90 kilometrów na godzinę. Tam, gdzie drogowcy - pojedziecie nie szybciej, jak 40. Drogowcy cały czas na moście, który w najbliższą sobotę (11.12) znów będzie wyłączony dla ruchu. Drogowcy między godziną 6.00, a 17.00 będą układać urządzenia do iluminacji mostu. Prace także na Chrobrego i Broniewskiego, gdzie trwa remont torowiska. Wyłączone są wewnętrzne pasy po obu stronach jezdni, a to powoduje niemałe problemy zwłaszcza o poranku i w godzinach popołudniowych. Szerokiej drogi!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sypnęło śniegiem. Do kiedy będzie biało?