Rzeźby autorstwa Stanisława Suski

i

Autor: Paweł Jankowski Rzeźby autorstwa Stanisława Suski

Święto wsi w mieście? Czemu nie. Zapraszamy na Dożynki w Toruniu

2021-08-24 14:37

Co roku Dożynki Wojewódzkie odbywają się w innym rejonie Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem organizatorzy postanowili zorganizować je w... mieście. Toruń będzie ich gospodarzem w sobotę i niedzielę (28-29.08).

Ulicami starego miasta przejdzie wielki korowód dożynkowy, zagrają kapele ludowe, będą kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem. Każdy dzień zakończy koncert - Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach.

Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2021

i

Autor: Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2021

Przed południem w sobotę i niedzielę szereg wydarzeń zaplanowano w Muzeum Etnograficznym, na placu przed Urzędem Marszałkowskim i na scenie plenerowej Jordanek. Do Torunia zjadą producenci ekologicznej żywności i rękodzielnicy z całego regionu.

W niedzielę 29 sierpnia przedpołudnie upłynie pod znakiem oficjalnych uroczystości, po których wielki korowód dożynkowy przejdzie ulicami starego miasta na Jordanki, gdzie przewidziane jest ogłoszenie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najciekawsze stoisko promocyjne, wystawione przez wspólnoty powiatowe lub lokalne grupy działania.

Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2021

i

Autor: Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2021

Obchody wojewódzkiego święta plonów organizuje Urząd marszałkowski wspólnie z diecezją toruńską, współgospodarzami są powiat toruński i samorząd miejski Torunia.

Źródło: Święto wsi w mieście? Czemu nie. Zapraszamy na Dożynki w Toruniu