UMK

i

Autor: Marta Łazarska Rektorat UMK w Toruniu

Studenci UMK jednak wracają do nauki zdalnej. Od kiedy?

2021-12-01 16:13

Toruńscy studenci nie nacieszyli się nauką w trybie stacjonarnym. W następnym tygodniu widywać będą się wyłącznie przez kamerkę w swoich komputerach. To w związku z rosnącą liczbą zachorowań, także w mieście.

Rozporządzenie JM Rektora UMK prof. Andrzeja Sokali opublikował dziś (01.12.) uczelniany portal. Dowiadujemy się z niego, że zmiany dotyczące trybu nauki dla studentów zmienią się od 11 grudnia. Taka organizacja pracy ma obowiązywać przez następny miesiąc, a dokładnie do 9 stycznia. W rozporządzeniu czytamy - Zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w trybie synchronicznym oraz z zapewnieniem możliwości interakcji między prowadzącym a studentami w czasie rzeczywistym. Wyjątkami mają być zajęcia praktyczne na kierunkach medycznych, które realizowane są w jednostkach UMK, w szpitalu uniwersyteckim lub innym zakładzie opieki zdrowotnej. Całą treść rozporządzenia znajdziecie TUTAJ.

Do tej pory toruńscy studenci mogli widywać się, zachowując reżim sanitarny podczas zajęć stacjonarnych. Jednak co jakiś czas pojawiały się informację o tym, że kolejny kierunek musi rozpocząć następny dzień w trybie zdalnym.

Sonda
Nauka zdalna czy stacjonarna?
Źródło: Studenci UMK jednak wracają do nauki zdalnej. Od kiedy?