Stary, ponad stuletni most zyskał nowy wygląd i funkcje

2022-05-01 9:57 Mariusz Luda
Stary, ponad stuletni most zyskał nowy wygląd i funkcje
Autor: www.torun.pl Zakończyła się modernizacja mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego

Jego rozbudowa to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych, jaka była realizowana w ostatnim czasie na mapie komunikacyjnej Torunia - zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego.

Szeroka, ponad czterometrowa ścieżka rowerowa i chodnik oraz punkty widokowe, windy, zejście na plażę oraz pochylnie dla osób mających problemy z poruszaniem się – z tego wszystkiego możemy już korzystać, a wielu mieszkańców i turystów uwzględniło spacer po moście w swoim majówkowym programie w Toruniu.

Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego leży w ciągu drogi krajowej nr 15. Jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta i centrum. Jego rozbudowa to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych, jaka była realizowana w ostatnim czasie na mapie komunikacyjnej Torunia.

Dzięki modernizacji most zyskał nowy blask, a mieszkańcy – nowe możliwości. Szersze chodniki i ścieżki rowerowe, punkty widokowe, windy oraz nowa i nowoczesna iluminacja mostu, która w czasie świąt i uroczystości miejskich oświetli toruńską przeprawę 360 indywidualnie sterowanymi ledami RGBW – to wszystko musi się podobać.

Na moście powstały punkty widokowe. Jeden  zlokalizowany jest od strony Bydgoskiego Przedmieścia. Kolejne dwa powstały od strony Starówki. Dzięki nim wielu mieszkańców, ale i turystów oprócz niezapomnianych wrażeń widokowych będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej panoramy, która swoim klimatem urzeka nie tylko w dzień, ale i porą nocną.

Warto wspomnieć, że przy modernizacji historycznego mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjno- materiałowe.  Nowy asfalt wytrzyma przynajmniej 20 lat. Inwestycja była realizowana od marca 2020 do kwietnia 2022 roku. Kosztowała 132 miliony złotych. Wartość rządowego dofinansowania to nieco ponad 75 milionów złotych.

Więcej o modernizacji toruńskiej przeprawy przez Wisłę poczytacie na stronach toruńskiego magistratu - TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Stary, ponad stuletni most zyskał nowy wygląd i funkcje