Ruszył nabór wniosków o 300+ Nie przegap terminu

2021-07-01 19:56 Paweł Jankowski
Można już składać wnioski o świadczenie 300 plus.  ZUS uruchamia specjalny mobilny punkt i dyżur
Autor: ZUS Kraków Można już składać wnioski o świadczenie 300 plus. ZUS uruchamia specjalny mobilny punkt i dyżur

Rozpoczął się właśnie nabór wniosków o 300+ na wyprawkę szkolną dla ucznia. Jest to możliwe wyłącznie w internecie. Pieniędzy nie dostaniecie do ręki.

Obecnie świadczenie przysługujące w ramach rządowego programu „Dobry start” jest obsługiwane i wypłacane przez wyłacznie ZUS. Wnioski o tzw. 300+ dla ucznia na rok szkolny 2021/2022 można składać tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej do 30 listopada.

Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz numer telefonu. Te dane będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Osoby, które złożą wniosek o 300+ dla ucznia przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@atia będą miały automatycznie założony swój profil na PUE ZUS. Informacje na temat wniosku i jego obsługi będą tylko na portalu PUE ZUS. Tam również będzie korespondencja w sprawie wniosku np. wezwanie do jego uzupełnienia lub dosłania załączników, a także informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS ostrzega, że jego pracownicy nie będą chodzić po domach, zachęcać do złożenia wniosku czy założenia profilu na PUE. Wszelkie tego typu działania są dziełem oszustów.

Pomocy udzielają także wszystkie placówki ZUS w regionie. Mobilne punkty wparcia organizowane są w placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, MOPS i GOPS – dodaje rzeczniczka.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba
Źródło: Ruszył nabór wniosków o 300+ Nie przegap terminu