Psiebiegnij się z podopiecznym toruńskiego schroniska. Rusza kolejna odsłona biegu charytatywnego [AUDIO, GALERIA]

2021-06-10 10:44 Marta Łazarska
Psiebiegnij się z podopiecznym toruńskiego schroniska. Rusza kolejna odsłona biegu charytatywnego [AUDIO, GALERIA]
Autor: Marta Łazarska

Bieg solo albo z czworonogiem - każdy pomysł na spędzenie aktywnie pierwszej niedzieli lipca będzie dobre. Wtedy odbywa się kolejna odsłona akcji Psiebiegnij się. Można zabrać do Parku na Bydgoskim Przedmieściu swojego pupila lub wybiegać podopiecznego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

Tu nie liczą się nabite kilometry lub osiągnięty czas. Najważniejsze tego dnia są zwierzaki z toruńskiego schroniska. To właśnie dla nich kolejny raz organizowana jest akcja "Psiebiegnij sie". Do pokonania mamy dystans 2,5 lub 5 kilometrów w malowniczych okolicznościach przyrody - w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Każda cegiełka, którą wpłacamy jako wpisowe trafia do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

Jeśli nie mamy swojego pupila - możemy spróbować pobiec z podopiecznym placówki. Wytypowano 16 psiaków, które będą mogły nam towarzyszyć w zabawie. Wystarczy zgłosić się do toruńskiego schroniska i zapytać o taką możliwość. Przed imprezą potrzebne będzie nam zapoznanie z czworonogiem i kilka treningów.

Szczegóły zdardza nam Sylwia Zakierska z toruńskiego schroniska

Dodatkowo podczas imprezy organizowana będzie loteria fantowa. Jak zapewniają organizatorzy - każdy los wygrywa. Jeśli chcecie przekazać swoje pamiątki lub nadać im nowego życia - możecie to zgłosić do toruńskiego schroniska. Gdzie będziemy mieli okazję wybrać się na takie psiebieżki?

Trasa biegnie alejkami parkowymi, wykorzystujemy też mostek nad Martówką i wszelkie znane punkty Parku na Bydgoskim Przedmieściu tj. amfiteatr, fontanna czy Glinianki. Nie jest ona skomplikowana i trudna. Jeśli ktoś nie może biec - można maszerować, również z kijkami nordic walking. Sposób pokonania tych dystansów jest dowolny. Nikt nie będzie mierzył czasu czy poganiał. Chcemy dobrze się bawić na świeżym powietrzu i zapewnić fajną atrakcję także zwierzakom - powiedział nam organizator biegu Piotr Marach.

"Psiebiegnij się" odbędzie się niedzielę, 4 lipca o godzinie 11:00, zapisy prowadzone są dwie godziny przed startem. Cegiełka, która wesprze podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu wynosi 20 zł. Sprawdźcie też naszą relację z poprzedniej edycji biegu poniżej

Psiebiegnij się w Toruniu
Źródło: Psiebiegnij się z podopiecznym toruńskiego schroniska. Rusza kolejna odsłona biegu charytatywnego [AUDIO, GALERIA]