Prezydent Torunia w maseczce

i

Autor: Wojciech Szabelski / torun.pl Prezydent Torunia zakażony koronawirusem! "Najtrudniejszy jest brak spotkań i ruchu" / Zdjęcie ilustracyjne

Prezydent Torunia zakażony koronawirusem

2021-11-25 10:47

U prezydenta Torunia Michała Zaleskiego stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Prezydent został skierowany na kwarantannę. Powiadomił o tym fakcie dziś na swoim profilu na facebooku.

Prezydent Torunia Michał Zaleski jest znany z aktywnego uczestnictwa w wielu wydarzeniach i częstych spotkań. We wtorek brał udział w otwarciu drugiej części Uniwersyteckiego Centrum Sportowego i nic nie wskazywałoby na jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu. To tylko kolejny dowód, że zakażenie koronawirusem może być zupełnie bezobjawowe. W trakcie środowej konferencji prasowej Zaleskiego zastąpił wiceprezydent Gulewski, a w czwartek rano Prezydent opublikował post na facebooku, w którym poinformował, że wykryto u Niego wirusa SARS-CoV-2.

Czwarta fala pandemii COVID-19 osiągnęła w Toruniu skalę wyższą niż w zeszłym roku. W listopadzie zanotowano już 24 zgony (w listopadzie 2020 r. na COVID-19 zmarło 10 osób), a w zeszłym tygodniu odnotowano 897 zachorowań (o ponad sto więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku).

Źródło: Prezydent Torunia zakażony koronawirusem